| dianaelena2011 a întrebat:

Am o prietena careia ii place un baiat dar nu syie cum sa ii zica. Acel baiat il plac si eu si din aceasta cauza ea nu vrea sa ma raneasca fiind cu el. cum sa fac sa ii expilic ca nu ma raneste fiind cu acel baiat?
P. S. Baiatul e mai mare decat ea cu 2 ani?

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Buna happy Pai aici, depinde oarecum si de tine si cat de convingatoare esti. In primul rand, trebuie sa fii sigura ca pe tine chiar nu te deranjeaza ca ea sa fie cu el si ca tie nu iti place foarte mult de el. Pentru ca daca nici tie nu-ti recunosti aceste lucruri, una din voi cu siguranta va avea de suferit. Mai intai, impaca-te cu tine insuti. Gandeste-te ce vrei cu adevarat, ce simti si in momentul cand te simti hotarata, atunci te duci si ii spui prietenei tale ce simti. Dar nu te sacrifica, pentru ca te vei simti naspa dupa aceea si cu siguranta o sa te indepartezi de prietena ta. Gandeste-te bine ce vrei. In cazul in care, nu vrei sa fii cu el, spui prietenei tale tot ce simti si fa-o sa inteleaga prin vorbele tale si prin felul tau de a fi. Fii tu si o sa te creada. Mult succes happy