| lSarcastiquel a întrebat:

am nevoie de un sfat.
Am o prietena, una falsa..care place un baiat,David.Ei au fost impreuna,ea mereu imi spunea ca o raneste,dar statea cu el, iar eu o sfatuiam cum puteam.Intr-un final,s-au despartit,iar baiatul respectiv a spus ca nu o mai place fiindca minte si inseala.ea il iubeste.
David,baiatul i-a spus ca nu vrea sa mai fie cu ea pentru ca el iubeste pe altcineva,PE MINE!
Ea cand a aflat,mi-a spus ca daca ne vede vorbind se ia de mine si chestii de genul.
Acum cateva zile David a venit la mine si mi-a spus ca vrea sa fie cu mine si i-a trimis mesaje prietenei mele(false) sa ne ajute sa ne combinam.I-am spus respectivului baiat ca ea imi e prietena si ea a inceput sa zica,ca e ok, putem fii impreuna.Atunci am zis sa-i dau o sansa lui David si am inceput sa vorbim, e de trb.Prietena mea a spus ca ma va insela, vrea doar numarul meu sa isi bata joc iar eu i-am spui lui si a spus ca ilnpot urmarii si ca atunci cand sunt de acord sa-i dau nr daca nu e ok.
Astazi prietena mea m-a vazut cu el si a inceput sa-mi zica multe...ca nu sunt prietena buna ca subt falsa si acum a spus ca nu mai suntem prietene.

Ea minte mult, m-a mintit de nu stiu cate ori si m-a despartit de un iubit ..Stiu e urat ce am facut dar am vrut sa vad daca David chiar raneste fetele, e dupa nr de tel si d'astea..chiar am inceput sa-l plac dar "
prietena mea" nu imi vorbeste..si acum vine intrebarea mea.

VOi ce ati face in locul meu, v-ati despartii de acel baiat si ati reface prietenia cu acea fata sau ati ramane cu baiatul respectiv si ati indeparta-o pe fata aceea. sfaturi va rog sad

Răspuns Câştigător
| fede12 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as bateo pe prietena aia a ta! e nesimtita idioata...defapt e foartee geloasa pentru ca acel baiat poate chiar te iubeste si fata aia iti spune atatea tampenii pentru ca ii pare rau ca a fost o ''panarama'' si a inselat acel baiat. Eu zic s-o lasi pe acea fata sa-si vada de treaba ei. Si tu ai grija ce faci cu acel baiat! Te pup:X

| lSarcastiquel explică (pentru fede12):

Multumesc mult pentru sfat,e mai greu sa renunt la ea fiindca o credeam prietena,credeam ca imi va fi alaturi,mi-a promis,dar tot de atatea ori, m-a si mintit si am iertat-o, totusi cred ca cel mai bine e sa o las si sa ma indepartez de astfel de prieteni si sa raman cu cei carora chiar le pasa de mine, te pup, iti multumesc pentru sfat :*

| fede12 a răspuns (pentru lSarcastiquel):

Cu placere, si ai grija ce faci cu astfel de oameni (ma refer la prietena ta) big grin

8 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

E super! Just super.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place cum gandesti, desi tu te-ai combinat cu baiatul pe care prietena ta il iubeste, ea e cea falsa. Si toata idila ta e, in realitate, satisfacerea unei curiozitati, vrei sa vezi daca David insala... Ca d-aia nu puteai tu dormi noptile, de curiozitate.

Hai sa fim seriosi, nu ne mai minti si nu te mai minti. In prietenia aceea tu esti mai falsa decat prietena ta iar relatia cu David ai acceptat-o pentru ca aveai sentimente pentru el.

Esti prea tanara pentru sfaturi, greselile pe care le faci acum nu iti vor da viata peste cap. Fa ce simti!

| lSarcastiquel explică (pentru anonim_4396):

Nu am mintit cu nimic,prietena mea m-a mintit de multe ori,la inceput cand erau impreuna ii sustineam,nu m-am bagat niciodata si ma asteptam ca si prietena mea sa-mi fie alaturi,dar m-am inselat,nu te mint,da stiu am gresit si eu.dar totusi nu sunt falsa, am prieteni care ma cunosc cu adevarat, pana acum ceva timp o credeam si pe ea, dar m-am inselat, mersii pentru sfat happy

| AndreeaDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD a răspuns:

Daca stii ca pentru acest baiat face sa iti perzi o prietena, si ca il iubesti mult atuncii fii cu el...asta e parerea mea...(dar tu mai bine asculta-ti inima ce iti spune.)