| Bubuuuu a întrebat:

Am o prietena in clasa a 7. a, e micuta de statura paraca e intr. a 4. a happy Toate colegele ei au prieten si ea se simte prost pentru ca nu are.Cum sa o ajut sa.si faca un prieten! Dau funda. va rog not worthy

Răspuns Câştigător
| Lylly a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa o ajuti sa isi faca un prieten, ar trebui sa ii explici ca nu are de ce sa se simta prost e abia clasa a 7a mai are pana sa se gandeasca la o relatie serioasa dupa parerea mea.
Ar trebui sa ii surada ideea de a fi singura si libera, eu sunt clasa a8a nu am prieten si aproape toate colegele mele au. Dar nici eu ni mi-am dorit un prieten.
La varsta ei este mult mai bine singura de asta poti sa fi sigur/a!

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu trebuie sa o ajuti sa-si faca prieten, ci sa o ajuti sa vada ca asa e ea. Nu are nevoie de prieten ca sa fie ca celelalte, e bine ca e singura si unica printre ele. Anul trecut am fost si eu a 7-a, dar nu imi aduc aminte sa ma fi simtit complexata ca nu aveam prieten, sincer acum... nu am nevoie de prieten ca sa fiu eu. Well, la noi nici nu se punea problema, daca nu aveai prieten nu se simtea nici una prost, ca nu aveau de ce. Cand ai de gand sa-ti faci un prieten e bine sa iti faci pe cineva de care sa-ti placa si sa te simti intr-adevar atrasa de el, nu sa-ti faci ca sa fi in rand cu celelalte. Sa i prieten nu e o moda!

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa simta prost fiindca nu e inca vremea sa aiba un prieten.Macar sa ajunga la liceu. Dar daca totusi vrea sa iasa si ea mai mult cu gasca, sa socializeze ca stand in casa nu cunosti baieti...
Bafta!

| paynehunter a răspuns:

Nu e o lege care zice ca trebuie sa iti faci prieten pana in 13 ani, si bineinteles nu e o lege care zice ca trebuie sa faci sex pana la 16 ani neaparatlaughing

| Byencutzz a răspuns:

Lol... prieten ca iubit? in a 7a?
Bay frate ce s-a dezvoltat lumea
Eu zic ca o faci sa inteleaga ca un iubit la varsta ei nu este totul si uite daca vrei scoate'o la un suc sau in parc ceva sa va distrati ca pentru asta este varsta voastra nu pentru iubite o sa aveti timp oameni bun
succes:*

| Yamatooo a răspuns:

Eu zic sa ii gasesti un baiat de marimea ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii tu cu ea