| NoName016_5208 a întrebat:

Am o prietena, pe care o cheama Irina, are 14 ani.Intr-o zi a venit la mine plangand si m-a rugat sa o ajut. Mi-a zis ca o data de mult s-a masturbat, intr-un fel foarte ciudat, a dat drumul la dus si la indreptat putin catre…cica nu era tare, doar foarte usor, si de atunci a tot continuat devenind o obisnuinta. Spune ca nu i-a curs nicidoata sange, nici macar o picatura, dar ultima data cand a facut-o a durut foarte putin si s-a oprit de tot, iar apoi, vreo 2 zile dupa a durut-o f putin burtica, pe jos.Este posibil sa fi atins de himen si acesta sa nu se fi rupt si doar sa usture putin? Nu stie daca mai este virgina. I-am spus ca este foarte putin probabil sa se fi dezvirginat si sa se uite intr-o oglinda. Ea zice ca nu a vazut nimic acolo, nici nu stie sa se uite, poate l-a vazut si nu l-a recunoscut sau poate nu a departat suficient buzele. Perioada cand a zis ca a durut era f aproape de menstratie, se poate sa fi fost de acolo durerea? Cum o sa o ajut? Mai este virgina? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu-mi vine să cred cum puteţi dramatiza. Reveniţi-vă! S-a masturbat cu apă, nu cu un vibrator sau orice alte obiecte care ar fi putut atinge himenul. Bineînţeles că mai este virgină!

10 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

O femeie e virgina pana la primul contact sexual,indiferent de natura lui, cu un partener, indiferent daca himenul ei mai e sau nu intact.
Prin urmare, e speriata pentru ca e neinformata-e virgina pana o sa faca sex.

| Flav a răspuns:

Vreau si eu sa vad o fata care se uita-n oglinda sa vada daca mai e virgina. Sunt curios si-n ce pozitie sta chiar. sad

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Da mai este virgina.nu te poti dezvirgina singura doar cu o persoana.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Virgina esti pana la primul contat sexual
nu si-a rupt himenul cu... apa straight face, nu are cum

| katycc a răspuns:

In mod normal ar trebui sa fie virgina deoarece te poti dezvirgina doar prin penetrare.si burta este mai mult ca sigur ca din cauza mestruatiei o durea.incurajeaz-o si explica-i ca ar trebui sa mai fie virgina sa nu-si faca grijihappy

| monicutza_5552 a răspuns:

Buna! cu siguranta mai este virgina... numai daca a introdus obiecte ceva acolo s-ar sa numai fie, dar asa nu! totusi, cred ca e prea mica pentru asa ceva happy

| anonimsiatat a răspuns:

Doamne ce legatura are dusul cu ruptul himenului, trebuie sa se masturbeze cu un obiect echivalent cu penisul ca sa se poate dezvirgina. Durerea probabil provenea de la venirea ciclului, in nici un caz de la dus.Doamne,spune-i sa nu mai planga si sa stea linistita.ca nu s-a intamplat nimic, doar atunci cand v-a intretine relatii sexuale sau cum am mai spus masturbare cu obiecte...
Te, pup.

| qwertyty a răspuns:

Sigur nu esti tu cea care a facut toate tampeniile astea?laughing

| NoName016_5208 explică:

Absolut sigur

| NoName016_5208 explică:

Da, foarte sigur