| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema... aseara am facut dragoste cu iubitul meu si cand a terminat prezervativul a ramas in mine.Este vreo sansa sa raman insarcinata? Mi-e tare frica sa nu fi ajuns. Oare ar fi recomandat sa iau pilula de a doua zi?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,ai sanse,depinde in ce perioada a ciclului erai,poate sa ai ghinionul sa te afli in perioada fertila si riscul e mare.
Desi sunt impotriva pastilei de a doua zi,in cazul tau,eu as lua-o!
Si aveti mare,mare grija de acum incolo!
Ca sa vezi ce poate pati omul, cateodata!
Hai, fugutsa dupa pastila!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Recomandat nu este, însă, decât să afli peste 3 săptămâni că eşti însărcinată din cauza unui accident banal, mai bine o iei.
Ai mare grijă de acum în colo!
Baftă!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Da, este un risc, nu degeaba scrie pe pachet să fie scos cât mai departe de parteneră. Posibilitatea nu este imensă, dar să ştii că există. Cât despre pilula de a doua zi, eu spun să nu abuzezi de ea. Să sperăm că nu s-a întâmplat nimic grav aseară.

| liviu42 a răspuns:

Ia pilula ca nu se stie daca a curs sperma din el.

| Papusik a răspuns:

Daca prezervativul a rama s in tine sperma sa scurs pe acolo iar daca erai in perioada fertila sunt ff mari sanse sa fii insarcinata.

Ar trebui sa iei pastila de a 2a zi dac nu vrei sa ai vreo surpriza.

| mdany a răspuns:

Posibil sa fi ramas.Fa-ti un test pentru orice eventualitate.

| Aanyaa a răspuns:

Daca mai poti ar trebuui sa iei pastila de 72 de ore, sunt sanse mari sa fi ramaswinking

| fluturealbastru a răspuns:

Iubita,fa-ti un test de sarcina repede dureaza 2 minute, apoi vezi daca iei pilula sau nu in functie de raspuns

| fluturealbastru a răspuns:

Sa ne zici daca esti bine:* xoxo

| titus1500 a răspuns:

Nu se stie, fa un test de sarcina, si zi partenerului sa aiba grija