| alex1aki a întrebat:

Am o problema : Fata pe care o plac place pe altul ( El nu e interesat de ea ) Si nu stiu cum sa o fac sa ma placa. ea tot ii repeta numele in prezenta mea si nu stiu cum sa o faca sa ma placa si sa inteleaga ca nu e interesat de ea

( Nu il cunosc personal adica nu stiu unde sta si doar am auzit de la cunoscuti lui ca nu e interesat )
Cum sa o faac sa inteleaga si sa ma placa pe mine. Poate ca a inteles dar o face in special de fata cu mine ( de fata cu prieteni nostri comuni /sora sa nuprea spune, Ei nu spun cum ca ea le-ar fi zis de el ) Concluzia cred ca o face doar in preajma mea
Raspundeti-mi la intrebarea principala si apoi dati-mi niste pareri despre cea dea doua la care nu cred ca puteti raspunde

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai cum face aceasta minune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi-ti de treaba.nu te place si nu forta nota, fiindca nu ai cum.tu poti inghiti ceva care nu-ti place? iar dragostea? e vorba de chimie in corp, atunci cand placi si te place cineva. daca nu e scanteia care aprinde focul, poti tu sufla cat vrei dar esti penibil fiindca focul nu se va aprinde si toti vor zice; ce are ma asta? e dus saracul?

| Sfatosul2012 a răspuns:

Da incearca sa vb cu ea, si vezi ce zice, nu te astepta la minuni daca zici ca o face doar cand tu esti prin preajma; mai bine canalizeaza te spre altcineva;

| RedDeath a răspuns:

Deci o cuceresti, cum sa faci oare?! Te dai la ea, o inviti afara, te porti frumos, toate alea, alea, pentru a o cuceri, si pur si simplu nu te dai batut. La un moment dat se va simti oarecum vinovata ca uite, tu cate faci pentru ea, ala nici ca isi da interesul, atunci va vedea ce-i de capul tau, dar va incepe sa ii placi, si uite asa, caz inchis! big grin

| alexandrafocus a răspuns:

Poate vrea sa stai mai mult dupa ea!

| Narcis0102 a răspuns:

Man eu zic sa incerci sa vorbesti cu ea, dar daca vezi ca ea te trateaza cu indiferenta, iti vorbeste cu sictir..Renunta man..Adica mai incearca dar daca tot vezi ca asa face...E nasoala treaba, renunta!

| JoannaC a răspuns:

Cel mai bine e sa stai de vorba cu ea direct si sincer, sa-i zici ce simti si sa o intrebi si pe ea ce simte.Nu vad ce ai putea face mai mult de atat. Vorbesti cu ea deschis si aflii ce simte pentru tine si ii spui si tu ce simti pentru ea. Daca o sa vrea sa te cunoasca mai bine si sa inceapa sa te placa,puteti iesi mai mult impreuna, la un suc, la o terasa sa vorbiti si daca o sa te placa pentru ce esti atunci e bine, daca nu, atunci sigur vei gasi pe cineva care o sa te placa la fel de mult cum o sa o placi si tu.Nu poti obliga pe nimeni sa te placa,oricum. Daca, insa, ii place de acel baiat, atunci poti sa-i vorbesti deschis si despre ce ai aflat, cum ca nu e interesat si poti sa-i spui ca u insa ai fi interesat sa iesiti si sa va cunoasteti mai bine.Iti doresc succes! happy