| utilizatoare a întrebat:

Am nevoie de un sfat va rog mult.
Ma itilnesc cu un baiat dar nu il iubesc. Mi-a propus de aproape 6 ori sa incercam sa fim impreuna dar eu refuzam. Stiu ca nu este bine sa fii cu un baiat caruia ii dai sperante ce nu poat fi. Dar in sfarsit am acceptat. Il cunosc de ceva timp si avem si prieteni comuni. Este un baiat bun si are grija mereu de mine, imi place cum vorbeste si se comporta cu mine dar nu simt nimic pentru el. avem aproape o saptamana de cind am acceptat dar inca nu am esit nici odata impreuna deoarece inca nu sunt sigura daca am procedat corect. Am acceptat pentru ca am inteles ca ma iubeste dar eu nu ii pot raspunde la sentimentele lui. Si cred ca ar trebui sa ne despartim dar nu stiu cum sa o fac. As dori sa raminem prieteni dar nu sa fim un cuplu. Si nu stiu daca sa ne despartim cind sa ii spu acest lucru deoarece avem doar citeva zile de cind suntem impreuna si asa o sa inteleaga ca l-am folosit. Nu vreau sa il supar dar nici nu cred ca o sa se primeasca ceva.
Va rog ajutati-ma cu un sfat ce trebuie sa ii spun si cind sa aleg timpul potrivit ( dau funda ).

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nul baga in freindzone spune-i nu te plac si asta e

| utilizatoare explică (pentru RAY):

Am spus acest lucru dar el continua sa ma convinga sa fim impreuna

| utilizatoare explică (pentru RAY):

Am spus acest lucru de mai multe ori dar continua sa ma convinga sa fim impreuna.Nu se lasa batut

| onuticuta200312 a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa-i spui totul in fata! Daca chiar te place nu te poate forta si te va intelege.Incearca sa nu fii dura. Spune-i ca este un baiat dragut si ca merita sa-si gaseasca o fata care sa-l iubeasca. Spune-i ca s-a purtat foarte frumos cu tine dar tu nu simti nimic pentru el si nu poti continua asa.Te va intelege... FUNDA?

| KiindOuiIle a răspuns:

Spune-i ca intre noi nu e nimic mai mult decat o prietenie!