| utilizatoare a întrebat:

Am nevoie de un sfat va rog mult.
Ma itilnesc cu un baiat dar nu il iubesc. Mi-a propus de aproape 6 ori sa incercam sa fim impreuna dar eu refuzam. Stiu ca nu este bine sa fii cu un baiat caruia ii dai sperante ce nu poat fi. Dar in sfarsit am acceptat. Il cunosc de ceva timp si avem si prieteni comuni. Este un baiat bun si are grija mereu de mine, imi place cum vorbeste si se comporta cu mine dar nu simt nimic pentru el. avem aproape o saptamana de cind am acceptat dar inca nu am esit nici odata impreuna deoarece inca nu sunt sigura daca am procedat corect. Am acceptat pentru ca am inteles ca ma iubeste dar eu nu ii pot raspunde la sentimentele lui. Si cred ca ar trebui sa ne despartim dar nu stiu cum sa o fac. As dori sa raminem prieteni dar nu sa fim un cuplu. Si nu stiu daca sa ne despartim cind sa ii spu acest lucru deoarece avem doar citeva zile de cind suntem impreuna si asa o sa inteleaga ca l-am folosit. Nu vreau sa il supar dar nici nu cred ca o sa se primeasca ceva.
Va rog ajutati-ma cu un sfat ce trebuie sa ii spun si cind sa aleg timpul potrivit.

7 răspunsuri:
| corina8508 a răspuns:

La varsta ta ( care presupun ca e sub 18 ani ) relatiile nu sunt cu adevarat complicate. Cel mai simplu zi-i pur si simplu ca nu simti ce simte el, da-i cateva zile sa asimileze informatia si dupa incearca sa reincepi prietenia cu el. Atentie, daca te hotarasti ca nu vrei nimic, sa te tii de ceea ce ai zis. majoritatea fetelor tind sa se simta mai atrase de un baiat odata ce l-au parasit iar el si-a pierdut interesul pentru ele. Comporta-te normal, nu ii da semnale contradictorii, fii sincera si aia e.

| RAY a răspuns:

Vrei sal bagi in freindzone, omul e disperat rau de 6 ori nu ma mir ca vrei asa baiat langa tine, fi mai indiferenta cu el, iasa cu alt baiat

| Lawliet14 a răspuns:

Spune-i adevarul si da-i o imbratisare!

| Eastwood a răspuns:

Nu va intelege ca l-ai folosit, e clar ca el tine la tine si te iubeste ( poate ), tu nu esti sigura pe ceea ce simti pentru el, daca crezi ca in timp o sa inveti sa-l iubesti, nu-l parasi, daca crezi ca nu poate fi nimic mai mult decat o prietenie intre voi, ai face bine sa-i spui!

| Eduard196 a răspuns:

Pai spune-i asta. spune i ca nu simti nimic pentru el

| qCrazyMan a răspuns:

II spui pur si simplu ca nu simti nimic pentru el si va intelege. big grin

| mariacazcu a răspuns:

De ce nu ii dai o sansa? fiecare merita cate o sansa