| ZeWsSs a întrebat:

AM o problema foarte mare asa ca voi scrie destul de mult si sper sa nu va plictisesc. Cand eram in clasa a 8a (acum sunt a 10-a) ma intelegeam foarte bine cu o fata, ma intelegeam cu ea mai bine decat cu baietii petreceam foarte mult timp impreuna, dar eu fiind mai rusinos si ea la fel nu am avut tupeul sa ne combinam, de fapt nimeni nu a intrebat, desi toti credeau ca suntem impreuna.In fine s-a terminat clasa a 8a a venit vacanta si liceul, la liceu nu am mai fost in aceeiasi clasa eu am picat intr-o clasa slaba unde am avut un anturaj prost iar ea in clasa cu copii fitosi ai orasului si brusc nea racit foarte mult. Acum sa revenim la clasa a 8a ea nu avea prieten eu neavand tupeul sa o intreb s-a bagat cineva sa se combine cu ea, sau comb dar au stat doar 1 saptamana apoi s-au despartit pentru ca eu i-am zis eu ca ala e un fraieri si ca nu o merita, si asa si era, habar navea sa se comporte cu o fata, acum legat de el ceea ce nu am stiut eu era ca ea chiar il placea a suferit dupa el un an intreg si inca tine la el si acum, eu cat nu am vorbit cu ea in clasa a -9a nu am stiut asta.Eu in clasa a 9a am devenit un golan ca sa zic asa am incercat tot ce se poate pentru a ma distra si nu am mai tinut lagatura cu ea pentru din 2 motive pentru ca imi era rusine de ce devenisem si 2 pentru ca credeam ca ea ma uitat. Nu a fost asa aseara am vorbit cu ea la telefon, nu stiuh de unde a avut numarul meu, si am vorbit cam 5 ore daca ma credeti, foarte multe chestii printre care mi-a zis ca inca mai tinea la tipul din cls a 8-a, ca nu ma uitat doar ca nu a avut curajul sa vina la mine pentru ca si ea credea ca prietenia noastra s-a dus ca eu mi-am gasit alti prieteni, problema mea este acum ca ea sa comb cu un tip de 19 ani din cls a 12-a si ala eu nu sunt de acord cu el.este praf omul, chiar nu o merita pe fata asta si nici ea nu tine la el sau combinat doar ca sa il uite pe celalalt, acum cum sa fac eu sa o fac pe ea sa uite de tipul ala si sa ii explic ca asta cu care e acum nu e bun pentru ea?

6 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Daca u simti ceva pentru ea... spune-i ca u o placi si ca vrei sa fi cu ea...si poate daca e cu tine il va uita pe fostul.

| Rares2594 a răspuns:

Frate,interesanta poveste.ii spui ca daca nu-l place, dc sa fi-e cu el, ce relatie este aia.pai daca ai zis ca ti-e prietena...scoate-o in oras.fa-o sa se simta bine, vezi tu poate mte combini tu cu ea, acum esti a 10 ca si minetongue scoate-o la un suc, in parc etc.vezi tuwinking bafta

| ZeWsSs explică:

@EleNa eu mi-am schimbat deja comportamentul si in legatura ca daca tin la ea toti mi se par nepotriviti...de ala din cls a 8a nu mi-a placut pentru ca nu stia sa se comporte cu ea, statea mai mult si juca fotbal sau la biliard decat cu ea, doar buna, cf si cam atat, iar asta cu care e acum e "dealer" daca ma intelegi ce vreau sa spun si e si consumator si chiar nu imi place de el, si nu vreau ca ea cumva sa se indragosteasca de el pentru ca si asa are o boala care se agraveaza pe baza stresului sau a derpresiei nu stiuh sigur...pe scurt daca e stresata sau intr-a intr-o depresie din cauza lui i se agraveaza starea de sanatate

| lovenrt a răspuns:

Mi'a placut povestea ta, eu zic sa ii spui ca tu ti la ea si ati vrea sa fiti din noi ca in clasa 8-a. spune-i ca tipu nu e dea ea. declarati dragostea in fata ei,sun'o si tu din cand in cand, trimitei cat eun mesaj, ca sa vada ca nu ai uuitat'o love struck

| EleNa_2957 a răspuns:

Cand tii la o persoana ti se pare ca toti care stau cu ea nu sunt buni de nimic, ca sunt cele mai oribile persoane de pe fata pamantului.e ceva normal! dar nu inteleg dc daca voi va placeti nu incercati sa fiti impreuna? iti schimbi si tu comportamentul(sa nu mai fi golan) si incerci sa o faci pe ea sa uite de celalalt! nu poti sa stai toata viata dupa ea sa-i spui cu cine ar fi bine sa umble si cu cine nu

| Andra_7230 a răspuns:

Pff. fetele astea laughing nu?
spune-i ca o placi [bea cwa sa prinzi curajlaughing ] interesanta povestea ta dar nu stiu cat de adevarata, daca chiar te placea facea ea primul pas ( fetele sunt mai tupeiste) sau invers fa-l tu! Nu e nimic greu iar daca te va respinge nu te-a iubit niciodata ti-a dat doar impresia ca te place si simte ceva ( stiu cum e, faac si eu multe chesti de genul acesta fara sa realizez ca uni sufera mai tarziu )