| SERIALS a întrebat:

De ce sufar dupa un tip pe care nici macar nu l-am vazut in realitate? Mi-a inselat asteptarile, e un nesimtit. Sa revenim la inceput, am cunoscut pe tinder, am avut compatibilitate si a doua zi mi-a scris pe Instagram, am inceput sa discutam zilnic despre orice, am trecut si pe whatsapp si asa a fost o luna de zile cat am fost in carantina. De Pasti, cu, intarziere, am primit un cadou de la el, o carte si o lenjerie, nu ma asteptasem la asa ceva. Am vorbit si la telefon, 3-4 ori. Intre noi doi exista o diferenta de varsta de 12 sau 13 ani. In fiecare noapte inainte de culcare imi scria noapte buna, ma ajuta la teme, la engleza si italiana, imi corecta greselile, credeam ca el e un tip foarte ok, nu-mi cerea poze intime cum fac majoritatea tipilor. Dar de 2 saptamani incoace, Italia a iesit din carantina fortata, adica oamenii pot iesi la plimbare prin oras, sa se duca in diverse provincii din aceeasi regiune sa viziteze iubiti, parinti, etc. El deja nu-mi mai scria noapte buna, nu intelegeam cu ce am gresit. Ma gandeam ca o fi avand pe altcineva sau alte chestii mai importante. O zi nu am vorbit deloc, dupa eu ii scrisesem primul si am mai continuat, a vorbit cat de cat, dar vedeam ca e schimbat tipul si vorbeam din ce in ce mai putin, iar ieri am ramas socat de ce a scris, ca si cum toata vina o port eu. El imi scrisese ca s-a saturat sa vorbeasca prin chat, el prefera sa se vada cu persoane in realitate, nu chat la infinit si ca eu prea mult timp trag. Imi spusese ca el de 3 saptamani incoace tot asteapta invitatie la plimbare, cina sau altceva. Este corect ca a scris o data, dar eu credeam ca e o gluma, deoarece eram in carantina si el locuia in alta provincie la 62 km. Si acum reiese ca toata vina e a mea. Ce ticalos, eu asteptam ca el sa propuna sa ne vedem, din 4 mai incoace, in weekend cand era liber, dar el se distra cu amicii si amicele sale. Cum naiba? Mi-a scris ca sa nu ii mai scriu si ca ne putem intalni doar daca ne vom vedea in realitate, la o plimbare sau altceva. De ce eu trebuia sa il invit nu el? Nici nu a insistat mai mult si acum reiese ca eu port vina asta. Mi-a urat peace and love si atat. Nu i-am raspuns nimic nesimtitului. Dar sufar ca m-a ajutat tipul, iar asteptarile de multe ori inseala, acum inteleg persoanele care nu vor relatii si se vad doar pentru sex, ei se tem de suferinta si responsabilitatea, asa le este mai comod si se simt mai liberi. De ce eu nu pot fi asa? De ce imi fac filme in cap? Cum as fi fericit cu ala sau cu celalalt dar asteptarile insala. De ce viata e cruda si ce as putea face ca sa-l uit pe tip? As fi vrut ieri sa il trimit undeva, dar m-am abtinut si nu i-am scris nimic, fiindca a fost decizia sa. De ce credeti ca mi-a scris asa? Cine e vinovatul in situatia asta? Ce e de facut?

23 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Tu chiar aveai asteptari de la un tip de pe tinder? Aplicatia aia e doar pentru persoane care ori nu au ce face si vor sa se distreze, ori au probleme in a fi cu cineva si incearca oricat pana reusesc sa pacaleasca pe vreun fraier/fraiera. Nu mai cauta asa ceva pe astfel de site-uri, fiindca dai doar de persoane dubioase. Evident ca nu este vina ta! Tipul mi se pare fara bun simt. Faptul ca ti-a trimis o lenjerie, inseamna ca voia sa o porti la intalnirea cu el, care cel mai probabil, astepta sa se termine in pat. Treci mai departe si cauta pe cineva de varsta ta, cu aceleasi interese ca ale tale, in viata reala, nu pe tinder sau alte prostii.

| RAY a răspuns:

Ai patit si tu ce patesc si eu mereu dezamagiri, cica astia se mai numesc si catfisch ei doar de plictiseala comunica atat nu ca vor ceva plus ca da e cel mai bine real sa ca vedeti, repet evitați relatile online simplu, daca esti genu care se atașează de pers atunci numai comunica cu o anumita pers tot timpul nici online

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai... Tu voiai doar sa vorbiti?
In general, tipul care baga cadouri din start, isi construieste o aventura.
Daca ati discutat orice: de relatii nu ati vorbit? De eventualitatea unei relatii de lunga durata intre voi?

| SERIALS explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Despre relatiile noastre precedente am discutat

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SERIALS):

Oricum, chiar daca te considera vinovat, putea sa iti spuna frumos, sa iti dea sansa sa "indrepti", ori sa discutati.
El probabil voia doar partea fizica, si si-a pierdut rabdarea/a gasit alte oferte.

| SERIALS explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ai dreptate, vor trece cateva zile si il voi uita, cum a aparut din senin, la fel va disparea.

| SG1995 a răspuns:

Știi care e problema ta bro, cauți o diferență prea mare de vârstă, pe scurt e foarte posibil ca tipul să fie căsătorit, și vorbea cu tine din plictiseală, și când și-a dat seam că lucrurile devi serioase a dat înapoi.

| Marius22222222222 a răspuns:

Cred ca esti o fata educata si cu bun simt. Ai multe valori care nu oricine le poate aprecia. Asa si el

| Marius22222222222 a răspuns:

Ceva nu inteleg. La multe cuvinte ai vorbit ca fiind barbat. Primul, fericit.

| SERIALS explică (pentru Marius22222222222):

Pai sunt baiat, e vreo problema?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru SERIALS):

Aha. Inca un gay printre oameni sanatosi la cap. Mergi pe la puscarie ca acolo te rezolva baietii cu tot ce vrei laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Parca era educat si cu bun simt, acum nu mai e?
laughing

| Marius22222222222 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai am spus ca o fi o fata ranita. Da cand colo lui ii place pluwa

| SERIALS explică (pentru Marius22222222222):

Ma amuzi big grin

| Marius22222222222 a răspuns (pentru SERIALS):

E bine. Da stii. Raman asa la fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce să zic, nu exista doar vina lui sau a ta. Ambii sunteți vinovați.
Parcă ești o muiere dinaia de așteaptă sa ii se ofere tot. Dar când e vorba de văzut fața în fata, nu poate. Te-au rănit vorbele spuse de el. Pentru că e adevărul daca chiar ți-ar fi plăcut de el, ai fi făcut tot posibilul să-l vezi cat mai rapid. Acum probabil tipul crede că vrei doar sa te joci cu el ori ești cam imatur și ai vrut doar sa profiți de bunătatea lui. Relațiile pe net nu funcționează pentru mult timp, mai mult te atasezi de imaginația ta decât de persoana reală.
Păi dacă ți-a plăcut așa de mult tipul de ce nu ai acceptat de prima data sa iesi cu el.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Eram in carantina, logic ca nu as fi iesit din casa.

| Vikaa a răspuns:

Problema e ca...tu ai pus suflet a proasta,nu merita deloc. Daca asa a facut acum cu tine,cand o sa te intalnesti cu el vreodata, o sa intoarca capu dupa tine, asa sunt lesinatii astia, fac siguri pe stomacu gol.Go find another boy, nu te merita. Poti incerca badoo, un prieten de al meu si-a gasit gagiu pe Badoo in urma cu 3 ani.Asa ca merita sa cauti pe altul, stiu ca poti sa fi fericit, chiar si fara lesinatu asta, astia care fac asa se numesc playeri, te pisi pe ei si mergi mai departe.

| Swetlly122 a răspuns:

Lenjerie de băiat, femeie sau de pat? De care lenjerie?

| SERIALS explică (pentru Swetlly122):

Lenjerie intima, jockstrap