| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare cu prietenul meu si cainele lui.e pur si simplu obsedat de el parca il considera dumnezeu pe cainele ala.deci daca ma suna de la servici primul lucru ii sa intrebe ce face cainele ,daca l-am dus la plimbare si daca o facut treaba mare.cand vine acasa primul lucru care il face ii sa imbratiseze si sa pupe cainele.il numeste "copilul lui" de fapt la toata lumea le zice ca-i copilul lui,il alinta toata ziua mai mult ca si pe mine "mancal-ar tata ,ce baiat cuminte are tata" samd iar mie mi se urca tensiunea .daca doamne feri il mai necajesc pe caine si il prind de bot sau urechi asa mai finut striga la mine ca sa-l las in pace.apropo cainele mai face si pipi in casa cateodata si treaba mare dar el nu-i face absolut nimic il lasa sa faca ce vrea cainele ii stapanul casei roade tot face mizerie peste tot aduce carnati si carne in pat,doarme in pat,eu i-as aplica o mama de bataie la cainele ala da nu pot ca nu-i cainele meu si risc sa ma dea afara din casa pentru caine deci trebuie sa ma abtin.imi impune si mie sa-i iubesc cainele ca si cum ar fi al meu.nu demult ne-am dus intr-o calatorie mai lunga cu masina peste granita noi avem o masina cu 2 locurii nu puteam sa pun capul jos sa ma odihnesc pentru ca drumul era f obositor 14 ore de condus ,deci nu puteam sa trag si eu un pui de somn pentru ca cainele nu sta confortabil :-o.cainele apoi tot il sacaia si dadea cu laba sa ajunga la el ca eu stateam intre el si caine ajunse sa fie insuportabil l-am prins si l-am smucit ca o urlat un pic o facut o criza de nervi ca ce dracu tot ii fac la caine era sa si facem accident din cauza cainelui numai dumnezeu stie cum am ajuns cu bine. a trebuit sa mergem o data in alt oras si nu putea sa duca si cainele l-a lasat la ma-sa ,seara l-o sunat maikasa plangand ii femeie batrana saraca, ca cainele face circ plange dupa el,urla ca lupu, si el o vrut sa plece inapoi acasa numa dupa caine si pe mine sa ma lese singura intr-un oras necunoscut la hotel si el sa plece dupa caine la ora 12 noaptea asta insemna si o pierdere de 200 euro benzina...cainele ala de parca ii viata lui,dumnezauu lui.trebuie sa recunosc cateodata asa ma enerveaza ca am ganduri criminale sa-i dau drumu la caine din lesa sa-l calce masina poate o sa credeti ca sunt nebuna dar sunt la capatu rabdarii.da deja asta seara asa un nervi mi-o facut deja s-a umplut paharu.eu vin de la baie prietenul sta in pat.vreau sa ma bag si eu in pat langa el cainele parca o luat-o razna sare la mine sa ma muste aproape ca ma musca si magaru sta si rade ca un prost ce ii in loc sa-l educe sa-i aplice 2 peste bot.asa l-am injurat in gand si pe el si pe potaie de mama focului vroiam doar sa-i spanzur potaia dar asta nu e prima data de multe ori face asa.voi ce ma sfatuiti sa fac ce ati face in locu meu?

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Deci ii spui asa:
Cu cine esti pana la urma, cu mine sau cu cainele? Vad ca la el ti mai mult, siii acorzi mai multa atentie.

| butterfly27 a răspuns:

Buna,Si eu am catel, si-l iubesc, dar trebuie impuse niste limite.Si al meu e rau, dar nici chiar asa.Trebuie sa discuti cu el, pentru ca asa nu se poate.Ori isi schimba comportamentul, ori eu l-as lasa in pace.Nici aia sa ii faci ceva la caine nu e o solutie, pentru ca si-ar da seama si tot tu ai fi de vina.Eu a-si discuta cu el si i-as spune tot ce cred si ce simt, ori face ceva, ori lasa-l in pace.Te pup

| PumpkinPie a răspuns:

Sunt o mare, MARE iubitoare de animale şi câinii sunt preferaţii mei. Totuşi cred că o persoană care face aşa are grave probleme cu capul, nu e normal nimic în comportamentul lui. Da, înţeleg să îţi iubeşti animalul, dar până la a-l idolatriza este cale lungă.
Totuşi, un lucru este clar: dacă o să-i faci rău câinelui, îl vei îndepărta şi pe el. Deci ori alegi să pleci ori începi să te porţi frumos cu câinele. Ai încercat să faci asta vreodată? Pentru mine e clar, e foarte important pentru el câinele ăsta şi nu ai să îl câştigi niciodată de partea ta dacă nu îl/te prefaci că îl îndrăgeşti. Dar te avertizez, nu ai să poţi să-i schimbi tu convingerile. Ori îl accepţi aşa cum este, ori o laşi baltă. În mod normal ar trebui să-l iubeşti cu toate defectele şi ieşirile lui, nu să încerci să-l schimbi sau să încerci să iei de lângă el un lucru pe care îl iubeşte aşa de mult.
Eu nu cred că aş putea fi în locul tău pentru că ţi-am spus, iubesc mult animalele. Câinele ăla ar risca să fie cel mai alintat din lume. laughing Discută cu el despre asta. Nu înţeleg de ce nimeni nu comunică înainte de a pune vreo întrebare cu partenerul. Dar ai spus că ţi-e frică să nu te dea afară din casă, probabil te şi întreţine... în cazul ăsta tu ai nişte pretenţii. Şi be careful, câinele te-a simţit. Să nu ţi-o facă el înainte să i-o faci tu.

| NinaSimone a răspuns:

De ce mai stai cu omul asta? Iubeste cainele mai mult decat tine la tine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

L-as lasa nici nu as sta cu un asemenea om.e chiar bolnav dupa animale.nu e ceva in regula.inteleg are un catel insa din ce ai spus tu aici e chiar exagerat cum se comporta cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tatal meu la fel s-a certat cu mama din acelasi motiv dar uni baieti asa sunt trebuie sa intelegi asta ori te desparti de el oricum daca cainele are cea mai multa atentie tinel departe si reproseazai daca vrei sa rami cu el

| catalynx a răspuns:

Sincer cainele e doar un animal nu trebuie sa porti invidie pe el si nici sa ai intentii rele. Uite daca chiar vrei sa scapi de caine intereseaza-te de un centru pentru animale si dul acolo. Oricum e mai bine sa te desparti de acest om ca dupa cum am citit in text mi-am dat seama ca tu nu prea esti importanta pentru el. Asa e cel mai bine