| madalinfindrihan a întrebat:

Nu stiu de ce scriu asta aici... dar cititi cu atentie:
Acum un an si ceva a murit cineva dar nu dau nume, nu ne cunosteam in realitate dar nu stiu de ce imi pare super rau de el, erau momente cand plangeam de nervi pentru ca a murit.
Sa trecem la subiect, nu il cunosteam nici el pe mine dar cateodata aveam senzatia ca il vad langa mine sau eu stateam pe pat iar el era pe scaun si se uita la mine trist intr-un fel, suna ca si cum as fi nebun stiu, in momentele alea imi era o frica de nu puteam sa ma misc dar inca imi parea rau, incepusem sa vorbesc dar el doar se uita la mine, dupa 1 luna nu l am mai vazut, ultima data i am zis sa plece si sa ma lase in pace ca nu i vina mea ca e mort si pur si simplu a plecat. Faceti ma nebun dar si acum imi vine sa plang cand imi aduc aminte, hai ca dau nume, il chema Finn.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

E simplu, ti-ai exprimat vointa si el a plecat. nu te poate controla nimeni fara voia ta, tu esti propriul stapan. am avut si eu experiente de genul si la fel ca tine le-am dat comanda sa plece... au plecat deoarece nu se pot pune cu tine deoarece tu ai suflet si ei nu! du-te fara frica in viata si ai grija cu fantomele astea ca pot sa fie draci. parerea mea!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ok, am inteles, ai avut experienta asta, intrebarea care e? Daca nu il mai vezi, atunci nu se mai intampla nimic si n-o sa mai apara. Daca mai apare, cheama un preot sa-ti sfinteasca casa.

| AutumnDay a răspuns:

E un fel de teama si confruntare cu propria moarte. Probabil e tanar ca si tine, a murit subit si inconstient, ai prins ideea ca lumea e periculoasa, ca orice ti se poate intampla si ca poate intr-o zi, o sa-ti vina si tie randul.
Confruntarea cu ideea propriei morti nu e deloc usoara. Abordeaza temerea intr-o terapie sau cu psihologul scolii daca inca esti la scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Copilarii! Sa plangi ca visezi pe cineva care nu l-ai cunoscut niciodata, sunt reactii de copil mic, speriat de vise urate.
Nu te mai gandii la moarte si alte chestii urate, ca iar plangi, mai bine pune o comedie si uita-te la ea, ca sa razi!
Si bea un pahar de lapte caldut inainte sa te culci, ca sa ai vise frumoase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu un psiholog (in ultimul caz).Du-te la un preot și vorbește cu el sau fa ORICE poți că sa nu te gândești la asta.Fii tare ce naiba! Te lași batut de cineva pe care nu il cunoșteai? Crezi că lui îi pasă daca tu plangi sau nu? Ai o viața de trăit omule!

| Niklauss a răspuns:

Si de unde este tipu asta?

| coco4782 a răspuns:

Special Gold, sau?

| PANZER42 a răspuns:

Tu esti Jake? atunci sa inceapa aventuralaughing)

| Darii987 a răspuns:

Ar trebuii sa vorbesti cu un pshiholog despre asta. dar ma intreb cum de plangi dupa el, adica tu estu baiat nu?, din cate am vazut. Cum de te-a afectat asa de mult, ca doar nu ai fost indragostit de el! In cel mai mare caz, du-te la un medic. nu e ok, ce zici tu ca t-i s-a intamplat. lasa-mi nr tau de telefon in privat, in caz ca ai wapp, sa vorbim acolo mai multe!