| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte mare cu prietenul meu si cainele lui.e pur si simplu obsedat de el parca il considera dumnezeu pe cainele ala.deci daca ma suna de la servici primul lucru ii sa intrebe ce face cainele ,daca l-am dus la plimbare si daca o facut treaba mare.cand vine acasa primul lucru care il face ii sa imbratiseze si sa pupe cainele.il numeste "copilul lui" de fapt la toata lumea le zice ca-i copilul lui,il alinta toata ziua mai mult ca si pe mine "mancal-ar tata ,ce baiat cuminte are tata" samd iar mie mi se urca tensiunea .daca doamne feri il mai necajesc pe caine si il prind de bot sau urechi asa mai finut striga la mine ca sa-l las in pace.apropo cainele mai face si pipi in casa cateodata si treaba mare dar el nu-i face absolut nimic il lasa sa faca ce vrea cainele ii stapanul casei roade tot face mizerie peste tot aduce carnati si carne in pat,doarme in pat,eu i-as aplica o mama de bataie la cainele ala da nu pot ca nu-i cainele meu si risc sa ma dea afara din casa pentru caine deci trebuie sa ma abtin.imi impune si mie sa-i iubesc cainele ca si cum ar fi al meu.nu demult ne-am dus intr-o calatorie mai lunga cu masina peste granita noi avem o masina cu 2 locurii nu puteam sa pun capul jos sa ma odihnesc pentru ca drumul era f obositor 14 ore de condus ,deci nu puteam sa trag si eu un pui de somn pentru ca cainele nu sta confortabil :-o.cainele apoi tot il sacaia si dadea cu laba sa ajunga la el ca eu stateam intre el si caine ajunse sa fie insuportabil l-am prins si l-am smucit ca o urlat un pic o facut o criza de nervi ca ce dracu tot ii fac la caine era sa si facem accident din cauza cainelui numai dumnezeu stie cum am ajuns cu bine. a trebuit sa mergem o data in alt oras si nu putea sa duca si cainele l-a lasat la ma-sa ,seara l-o sunat maikasa plangand ii femeie batrana saraca, ca cainele face circ plange dupa el,urla ca lupu, si el o vrut sa plece inapoi acasa numa dupa caine si pe mine sa ma lese singura intr-un oras necunoscut la hotel si el sa plece dupa caine la ora 12 noaptea asta insemna si o pierdere de 200 euro benzina...cainele ala de parca ii viata lui,dumnezauu lui.trebuie sa recunosc cateodata asa ma enerveaza ca am ganduri criminale sa-i dau drumu la caine din lesa sa-l calce masina poate o sa credeti ca sunt nebuna dar sunt la capatu rabdarii.da deja asta seara asa un nervi mi-o facut deja s-a umplut paharu.eu vin de la baie prietenul sta in pat.vreau sa ma bag si eu in pat langa el cainele parca o luat-o razna sare la mine sa ma muste aproape ca ma musca si magaru sta si rade ca un prost ce ii in loc sa-l educe sa-i aplice 2 peste bot.asa l-am injurat in gand si pe el si pe potaie de mama focului vroiam doar sa-i spanzur potaia dar asta nu e prima data de multe ori face asa.voi ce ma sfatuiti sa fac ce ati face in locu meu?scuzati greselile gramaticale si prescurtarile dar m-am grabit si va rog fara mistouri mai bine abtineti-va

8 răspunsuri:
| KimBianca a răspuns:

Adevarul e ca si pisicul meu e ca si "copilul meu" si il rasfat,dorm cu el,ii fac cam toate poftele peste masura,insa mi se pare un pic prea exagerat [un pic mai muult].straight face. adica eu teoretic sunt inca un copil, dar prietenul tau ar trebui sa se gandeasca ca, cainele ala moare in cativa ani.si pana la urma el o sa traiasca cu tine,nu cu cainele straight face.nu cainele ii gateste,nu cainele face curat, nu cainele ii ofera tot ce ii trebuie.Ar trebui sa discuti serios cu el pe tema asta. Daca isi iubeste cainele asa mult,tu esti pe post de ce?straight face eu in locul tau [desi iubesc animalele la modul extrem] ii dadeam doua in bot la caine,doua in bot la prieten si plecam ca nu e un capat de lume la el,iar el ramanea cu cainele,iar apoi realiza cat de prost[scuze nu-mi vine altceva in minte] a fost ca a pus cainele pe primul loc si te-a pierdut pe tine. ti-am zis,pe o parte il inteleg si pe el,un animal de casa te relaxeaza,te iubeste asa cum esti etc, dar ti-am zis, eu sunt un copil[aproape 18 ani],stau cu parintii, iar pisicul imi ofera atasamentul de care am nevoie], dar el e mai mult decat exagerat.Pe bune discuta cu el. daca nu du cainele ala undeva [nu il omori ca totusi e un sufletel ] de unde sa stii ca nu se mai intoarce.Stii,am o vecina asemanatoare prietenului tau,cateaua ei e pe primul loc,iar cateaua aia e o ingamfata si jumate,cateodata imi vine sa-i trag un sut in bot! cum ma vede ma latra si daca o mangai tace parca-i muta. Pe bune,incearca sa discuti cu el, pentru ca totusi e prea exagerata iubirea asta dintre ei.Ma gandesc,daca intr-o zi l-ar calca masina pe cainele ala,el ce ar face? s-ar sinucide?straight face iar daca nu merge cu discutia, lasa-l oh go on. lumea nu se termina la el, gasesti undeva unde sa stai pana te pui "pe picioare" si gata. >big grin

| KimBianca a răspuns:

Si cred ca la el,problema e ca de cand era mic [cainele] a fost lasat sa faca ce vrea straight face. nu l-a certat cand facea in casa,cand strica lucruri,sau ce mai fac cainii mici [nu stiu cum e,eu sunt cu pisicile,dar si ele strica lucruri],daca nu il corecta macar speriandu-l cu un ziar[ zic si eu] macar sa il fi certat si se invata cainele cu timpul cum trebuie sa fie straight face sau doua trei palme peste fund si se calmeaza [desi imi era mila cand era mic pisicu` trebuia sa il lovesc peste fund ca sa se dezvete de prostii].Si nu e usor sa-ti certi sau sa iti lovesti animalutul,dar daca nu o faci,te ia naiba [la figurat].nu pot sa ma pun in locul tau, dar imi pot imagina ce rau este. vorba aia "cel mai bun prieten al omului este cainele " dar sa se gandeasca ca, cainele ala nu-i ofera decat atasament.

| serenity92 a răspuns (pentru KimBianca):

Mi-a placut ce ai scris ai pus punctul pe i dar eu am purtat zeci de discutii cu el i-au mai zis si altii ca asta e o iubire bolnava ii handicapat si prost la cap da nu pricepe el tot pe a lui o tine, de despartit nu ma pot desparti de el pentru ca stau in strainatate si am de gand sa-mi fac viitor aici deci ramane de facut...ma gandesc cum sa fac pe el sa scape el de javra adica sa-i fac sa-i para ca javra e prea greu de tinut, il incurca si nu aduce nici un folos...dar cum

| KimBianca a răspuns (pentru serenity92):

Pai thinking daca nu merge asa,incearca sa te apropii de caine [incat sa il faci sa te asculte ]. stiu ca poate e greu,dar incerci thinking si cat timp esti singura cu cainele incearca sa il inveti sa faca numai rele [sa-i strice din lucrurile prietenului tau].cel putin merita sa incerci. si daca ii tot strica din lucruri, la un moment dat o sa se plictiseasca.de exemplu joaca`te cu cainele cu lucrurile prietenului thinking cu lucruri cat mai importante. si daca sare cainele la tine,arde-i una in fata =]] cu timpu` o sa ii fie frica de tine. iar daca el nu scapa de caine te poti apuca sa iti cauti de munca, din timp, undeva unde poti sta [desi banuiesc ca e destul de greu] si cu timpu` sa te mai departezi straight face. nu cred ca merita sa suferi pentru un caine ingamfat.iar la urma tot el se va intoarce la tine >big grin

| Crucified a răspuns:

Bata-te-ar Dumnezeu de pacatoasa. Cum poti sa faci asa ceva? Vrei sa omori cainele? Mori tu javra dracu.

| Less_Ray_1990 a răspuns:

Dc sa omori bietul anima e vina barbatulu eu cand fac dresaj la animale pai stapani isi fac cruce u mai misca cu cainele dreseazal cand nu e acasa barbatul sau daca nu il vrei il pui sa aleaga javra sau eu mai dal naiba ala nu-i barbat

| Ionut_Coanca_1998 a răspuns:

Ai doua varinate :
Impusti cainele sau il impusti pe el
(Te sfatuiesc sa o alegi pe adoua e mia usor)

| Kiddu455 a răspuns:

Omoară javra aia nenorocită! Nu știu cum ai putut rezista până acum cu un câine ca ăla, eu l-aș fi pus în mijlocul drumului. Vorbesc foarte serios.