| sclifos a întrebat:

Am o problema imensa pe sufletul meu!

Pai sa incep totul de la capat, am cunoscut o fata acum vreo 2 saptamini in urma, am facut cunostinta pe net., si cind am atins tema de a ne intilni prima data pai ea mi-a dat nr ei fara s-o mai intreb eu, si mi-a spus ca ea e sigura ca eu nu o voi deranja in zadar, dupa aia am iesit de vreo 2 ori cu ea, i-am spus ca e foarte draguta si ca sunt gata sa ne mai intalnim inca odata, si ea mi-a spus ca sunt sunt si eu dragut, fata e cintareata, are un proiect solo nu prea ma pricep in chestiile asta dar in fine ea cinta, si cinta frumos chiar, si in saptamana aceea ea avea un concert de dat si am fost acolo s-o sustin, si mi-am chemat si prietenii sigur, in seara aceea pe 13 febr am servit, si parca mi-a venit pofta sa-i scriu o declaratie de dragoste, cind deja era dupa 12 seara, si i-am scris urmatorele :

"App ti-am spus ca am vrut sa ies pe scena ca sa spun o declaratie de dragoste( pentru ca era un concurs de a spune o declaratie de dragoste), pai daca tot aveam shansa si nu am facut-o as dori acum sa tio spun, de si ar fi poate prea devreme, daca sa incep de la inceput asa ar suna: am cunoscut acum o saptamana o fata, la prima vedere credeam o fetita cu fite si rasfatata, dar am iesit de 2 ori cu ea si mi-am schimbat complet concluziile mele ce erau egale cu zero, de si fata e foarte simpatica exterior cit si interior, de fapt nu cred ca prin cuvinte frumoase poti sa obstii foarte multe, as spune ca faptele mele mai mult conteaza, da sunt de acord ca pentru fiecare fata ii este placut sa i se vorbeasca cuvinte frumoase, chiar si ei, dar fatul ca fata e de o frumusete rara si calitatzile ei sunt extraordinare, nu am crezut niciodata ca am sa spun si am sa sjung la fatul ca daca ea sa-r evapora, pai cred ca odata si cu viata mea, pentru ca sunt turburat atunci cind ea este in prezentza mea si atunci cind imi arunca priviri, o privire catifelata si dulce, cind imi zimbeste, are un zimbet inocent si cristalin, cu buzele ei delicate si pure, cind inroseste cu ovalul obrakilor fara cusur, intr-un fel sau altul indeosebi de moment as fi spune din tot sufletul aceste 2 cuvinte de 14 febr "te iubesc" dar cred ca nu e momentul inca, as spune prea devreme, pentru ca mia ajuns aceasta saptmina sa inteleg cit de tare imi este draga aceasta persoana!"

Apoi de 14 febr am hotarit neaparat sa ieshim, insa sunind-o seara pe la ore 6 imi spune ca ea doarme si ca e inca obosita de dupa ziua de ieri dupa concertul ala, eu nu-mi gaseam locul, desi am cumparat un ursulets si un trandafir cu gindul ca la intilnirea cu ea il voi da, dar a trebuit sa ma duc la ea sa il dau, si imi era obijduitor, si cind am chemat-o sa iasa pai doar i-am dat kadoul si i-am spus cu sarbatoare si m-am asezat in masina si m-am dus, cu toate ca ea mi-a spus ca-si cere scuze si ca vom iesi maine, adica luni, si uite inca de luni pina acum vineri nu am iesit pentru ca ea totimpul este okupata cu studioul ei,( timp de acesta saptamana aveam ceva dubii cu sms cela de 13 febr si am intrebat-o daca nu am speriat-o sau nu am suparat-o cu ceva, si ea mi-a spus ca am speriat-o putin dar nu foarte tare ) si mi-a spus ca acum la moment atentsia ei si timpul ei este akordata totul asupra studioului adica carierei sale(si mi-a spus ca sunt un prieten fff aproape), dar fata ma fascineaza intrat de tare ca nici s-o evit nu pot, sau sa ma fac indiferet, ajutati-ma va rog frumos cu aceasta situatie?!

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Salut!

Cel mai important pentru ea in momentul de fata este sa gaseasca o persoana care sa-i fie aproape, sa o sustina si care sa o inteleaga. Nu stiu cati ani are dar probabil ca este greu pentru ea sa faca toate lucrurile legate de industria muzicala si tot ce are nevoie este suport.
Asa ca daca iti place fata, ar trebui sa ai rabdare si sa nu o stresezi... daca va vrea sa iasa cu tine o va face fara sa insisti, dar incearca sa discuti cu ea de cate ori e posibil.
Spune-i ca poate conta pe tine si ca vrei ca ea sa te considere un prieten happy
Succes! kiss

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ai speriat-o sigur, nu e bine ca dupa doar 2 intalniri tu ii spui te iubesc.
Acum te crede un smecheras cu vorbe mari!

| myworldis5784 a răspuns:

Indiferenta o va pune pe ginduri pe d-sr si atunci va dori sa te vada mai des si poate cine stie...sa vb peste citva timp si sa spui ca esti foarte fericit cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cat de bine cunosti gramatica limbii romane. nu ma mir ca ai speriat-o