| Cristea008 a întrebat:

Am o problema in relatia mea sexuala!
toate lucrurile ce tin de suflet sunt ok cu prietena mea, ne intelegem suntem amandoi firi linistite calme iar la 5 luni dupa ce ne am cunoscut am inceput si viata sexuala. nimic rau pana la preludiu saruturi etc, insa dupa cateva miscari termin adica ejaculez prea repede. prietena mea mi-a spus sa stau linistit sa nu ma simt jenat sau dezamagit ba dimpotiva spune ca o incanta ca sunt atras de ea.la al doilea numar dureaza cam 1 minut si ceva la urmatoarele tot cam asa.

mai e o chestie, fiind mai retras nu am avut ocazii sa experimentez prea mult sexual, si mi amintesc ca in putinele ocazii din adolescenta mea eram dat peste cap cand vedeam o fata dezbacata adica era suficient sa vad zona intima si sa nu ma pot abtine

totusi mi am luat inima in dinti si am mers pa un medic de la planning familial si mi a dat un tratament si indicatii adica sa iau niste pastile, in timpul actului sexual sa ma opresc putin apoi sa continui.

dupa o discutie cu prietena mea, i-am spus ca totusi sunt constient ca 7-8 miscari e prea putin si ca incep sa fac tratament, am ramas surprins si totdata nelamurit, a spus ca e pe ea nu o deranjeaza ca termin asa de repede cat faptul ca devin nelinitit ca deja iau medicamente, mi a mai spus ca nu i place sa auda de pastile de creme de orice inseamna tratament

nu stiu ce sa cred cand tind sa constientizez ca o femeie medie are nevoie de 8-15 minute de penetrare sanatoasa ca sa fie implinita

mai e faptul ca din considerente etice nu am si alte partenere de sex astfel incat o facem mai des cand ea e in jurul perioadei fertile deci si asta conteaza.altfel cand ea e pe stop sau in jurul perioadei nu facem nimica.8 nopti pe luna cam atat avem parte, restul mai mult comunicare si atata

intre timp am invatat pas cu pas tehnica sexului oral intrucat cam asta ar fi unica mea sansa sa o satisfac. bine ca ii place ca nu se simte jenata de asa ceva cum ma simt uneori cand termin ceva ce abia a fost inceput.

insa nu stiu ce sa cred, sa fie adevarat ca daca ii faci oral de destule ori sa fie suficient indiferent de actul normal

astfel, fara sa stie ea, vreau sa aflu de la voi o opinie si anume daca limba si degetele pot substitui un penis care e prea excitat ca sa nu dea afara imediat

am incercat sa urmez un tratament cu diverse solutii insa ea spune ca o nelinisteste sa vada pastile samd, oare sa cred ce zice sau spune asa ca sa nu devin jenat

9 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Pai bun, si dupa prima ejaculare? Atunci reusesti ceva la urmatoarea erectie?

| Cristea008 explică (pentru Lawliet14):

Nu erectia e problema ci faptul ca mediul umed ci cald al vaginului, corpul prietenei tinut stans n brate creeaza un moment inevitabil, dupa 5-7 minute am o noua erectie parca nju mai sunt asa de excitat insa ce vreau sa stiu este daca ea spune asa ca sa nu fiu jenat si sufewra lisa asta in tacere sau dimpotriva celelalte practici sa valoreze mai mult decat simpla copulare

| Lawliet14 a răspuns (pentru Cristea008):

Reusesti ceva la a doua erectie sau nu? Normal ca nu mai esti la fel de excitat.

| Cristea008 explică (pentru Lawliet14):

Ntrebarea era pentru fete deoarece vreau sa va cam ce parere au si ele despre un baiat care are asemenea sexualitate ca si mine, opinialor e mai valida intrucat in functie de raspunsul lor imi pot da seama daca prietena mea e multumita doar cu alte tehnici de satisfacere sau zice ca e bine ca sa nu devin nelinistit, intre timp o sa incep o cura naturista cu toate ca mai multi medici mi au explicat ca am penisul destul de sensibil la contactul cu vaginul si ca e nevoie mai degraba de observatii din 6 in 6 luni

| Lawliet14 a răspuns (pentru Cristea008):

Ah, ok. Deci ai apelat la specialisti, bun. Iar aici vrei doar sa afli opiniile fetelor.

| grab a răspuns:

Mai esti in curs de alt tratament medicamentos pentru alte probleme de sanatate eventual cronice. vezi ca sunt unele pastile gen antidepresive sau alte mizerii cu actiune psihotropa care deregleaza rau mecanismul sexual. Ai incercat sa faci sex foarte des in zilele cand e infertila, gen 5-6 ori pe zi toata saptamana? Poate daca te acomodezi destul cu vaginul ei nu o sa mai fii asa sensibil! succes!

| e1xtz a răspuns:

Nu am idee si nici pregatire profesionala sa iti dau un raspuns folositor.Am sa imi dau doar cu parerea deoarece prin atata prostie si prosteala citesc o intrebare structurata decent.
Nu ai specificat varsta, probabil ai sub 20 de ani, si poate cu timpul iti vei mai ''reveni'' de la sine, in unele cazuri se spune ca se intampla. Daca nu, este ejaculare precoce.
Daca as fi tu, as continua cu diferite tratamente, dar le-as citi inainte posibilele efecte adverse, in general orice tip de medicatie are.
Poate inainte de tratamente medicamentoase, cu efecte adverse sigure, pe termen lung sau mai scurt, poate mai bine te-ai informa de metode traditionale, spre exemplu exercitiile ''kegel'', din auzite ajuta.
Ca si experienta personala, pot spune ca atunci cand s-a intamplat sa fiu foarte excitat cu o fata, si doream sa mai tina, o pauza de 2-3 secunde cu ''sugerea'' plexului prin inspirat-respirat a avut efect.
Oricum as incerca sa gasesc solutii, chiar daca ar fi sa ii ascund partenerei(poate cu exceptia medicamentelor)...deoarece este posibil ca viitorul apropiat sau mai indepartat sa te prinda cu alta femeie, si poate nu se va simti la fel de confortabil si satisfacuta.

| Cristea008 explică (pentru e1xtz):

Nu exista asa ceva, alta femeie

Răspuns utilizator avertizat