| berelahalba a întrebat:

Prietena mea ea pastile conceptionale, ce sanse sunt sa ramana insarcinata daca facem fara prezervativ dar,
nu ma termin in ea.

Răspuns Câştigător
| Ionica9119 a răspuns:

Daca le ia cu regularitate, sigur nu va avea copii!
Si...nu ''te termini in ea'' ca nu'ti dai duhul intr'o partida amoroasa, ci ejaculezi! Tine minte!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca pastilele sunt luate corect, la prescriptia ginecologului, din prima zi de menstra si ati asteptat intervalul necesar pentru a fi eficiente, daca le ia mereu la ora fixa si nu ia nici un fel de alt medicament (antibiotice, sedative, etc). atunci protectia este de cam 99, 5%. Deci riscul de sarcina este foarte mic, 0, 5%. Sa stii ca ejaculatul afara nu scade riscul, el este tot 0, 5%.

| BiaLoredana a răspuns:

20%