| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, m-am indragostit de iubitul celei mai bune prietene.Cum procedez? plzz help

Răspuns Câştigător
| simonammm a răspuns:

Eu zic ca nu e corect sa te indragostesti de iubitul prieteni tale, tu daca ai fi patit acelasi lucru cu prietena ta? stii proverbul acela ce tie nu ti place altuia nu-i face gindeste te bine.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

N-ai auzit niciodata "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!?". pentru ca roata vietii se mai si intoarce, si nici tie nu va fi moale, daca alta se va da la bucatica ta!

Simplissim, e vorba de Minima Moralia!

| Derye a răspuns:

Lasal in pace.

| Ana_6509 a răspuns:

Dacă într-adevăr îi eşti prietenă îţi vei vedea de treaba ta, vei căuta un alt băiat, disponibil de data asta, şi îi vei lăsa pe ei să se iubească.

| pacalici a răspuns:

Ooo e cam naspa rau ce vorbesti u nu cred ca e indicat sa te bagi oricum daca te bagi a-ti pierzi prietena si pe urma poate si pe el daca nu-i place de tine asa ca faci ce crezi u eu nu-s

| sdfgsdf a răspuns:

Renunta, nu se merita sa strici o relatie si sa iti pierzi cea mai buna prietena happy

| AOD a răspuns:

Foarte simpu! Si mie mi s-a intamplat asa, doar ca putin cam diferit.
Prietena mea s-a indragostit de iubitul meu.
Eram prietene de 14 ani de zile.Si ghici ce?
Acum s-a terminat toata prieteniasad din cauza ei, Cat despre iubitul meu, nici nu s-a uitat la ea, deci ea s-a sacrificat atata pe nimic.
Deci daca ai de gand sa faci asa fa'o, dar iti vei pierde prietena fara castig. De uitat e simplu! Nu exista nu pot, exista nu vreau

| danionutsorin a răspuns:

Depinde daca ti la prietena ta atunci incerca sa nu ii creezi probleme cu prietenul ei.sar putea sa se simta prost si sa se supere pe tine