| aly1D a întrebat:

Am o mare problema. M-am indragostit de iubitul celei mai bune prietene. Ei sunt de mult timp impreuna si pot sa spun ca le sta bine dar nu stiu ce s-a intamplat in ultimele zile de mi-a piat cu tronc. Mai mi-a placut de el cand eram mica, acum ani de zile dar mi-a trecut repede.Chiar nu stiu ce sa fac, nu vreau sa stric pretenia cu ea dar nici nu pot sa stau degeaba. Ce sa fac? Help me!

Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Nu se merită să te bagi între ei chiar şi dacă se despart.
Nu cred că stăteau atâta timp împreună dacă nu se iubeau măcar puţin.
Lasă-i în pace.
Renunţă la aceste gânduri şi încearcă să-l eviţi şi să nu te mai gândeşti că-ţi place de el.
Pune'ţi în minte că nu e de tine, că are prietenă şi că tu eşti în plus.
Vei strica prietenia şi ea va începe să te urască. Băieţi mai sunt destui, prieteni găseşti mai greu.
Se poate ajunge chiar la o ceartă foarte mare dacă tu vei fi cu el, iar pe ea o va durea rău.
Eu zic să stai în banca ta. Nici tie nu ţi-ar conveni să fii în locul ei.
La mulţi ani!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alexandr a răspuns:

Daca e iubitul prietenei tale mai bine il lasi in pace pana se despart, relatiile intre adolescenti nu tin prea mult... daca nu se despart ghinionul tau...

| aly1D explică (pentru Alexandr):

Mersi pentru raspuns. Chiar daca se despart nu cred ca m-ar place pe mine si sunt multe sanse sa se desparta. In ultimele zile incerca sa o faca geloasa pe prietena mea cu mine. Adica ma ia in brate, ma pupa pe obraz si chestii de genul. Nu stiu ce inseamna asta. Chiar nu-mi dau seama daca ma place macar putin sau face asta doar de distractie.

| loveiswhatyouwant a răspuns:

Buna, mi s-a intamplat si mie exact la fel, chiar nu stiam ce pot sa fac. Dar m-am gandit... 1. e cea mai buna prietena a mea 2. Nu vream sa stric prietenia cu ea, ma întelegea cel mai bine 3.mam pus in locul ei, daca ei ii plăcea de iubitul meu, ce faceam? Urmeazati inima, gandeste-te, cea mai buna prietena a ta, care prietenia ta cu ea a tinut o multime sau un iubit, ca s-ar putea sa tina cateva zile?