| RockerGirl a întrebat:

Sunt intr-o situatie mai complicata. Eu m-am indragostit de un baiat. Dar problema e ca baiatul asta se intampla sa fie iubitul celei mai bune prietene. Cand am inceput sa il plac, el nu era cu ea, dar mi-a fost rusine sa ii spun, iar dupa ce prietena mea a aflat, i-a spus si lui. El nu a zis nimic. Dar acum eu nu stiu ce sa fac..adica il plac asa de mult incat cand ii vad cum se saruta si se tin de mana ma cuprinde asa o tristete profunda. Am si plans din cauza lui. Partea buna e ca noi 2 ne intelegem foarte bine. Toti prietenii imi spun sa astept ca ei 2 sa se desparta, si atunci sa vad ce iese. Dar am asteptat si m-am plictisit sa tot astept. Ei pe 1 iunie fac 2 luni deja :-ss. Vreau idei. De asteptat mai pot astepta dar vreau si alte pareri de genul cum ar trebui sa ma comporti si mai stiu eu ce. Poate ati mai fost in situatia mea. Va rog help!

Răspuns Câştigător
| kitten15 a răspuns:

Sfatul meu e sa-l lasi in pace. Sunt destui baieti pe lumea asta si nu merita sa pierzi o prietena din cauza lui. Am fost in situatia ta si stiu prin ce treci. Daca va fi sa fie ceva intre voi va fi, daca nu, nu-i bai. Stai linistita si incearca sa nu te umilesti facandu-i avansuri sau tampenii din astea. Fiti in continuare prieteni si atata tot.
Bafta. Te pup :*

3 răspunsuri:
| alex951 a răspuns:

Baiatul de care esti indragostita sta cu "cea mai buna prietena a ta" si ea stie ca iti place de el?! am pus ghilimele nu din greseala dar nu cred ca poti numi asa o persoana care stie prin ce treci si sa se sarute cu ala in fata ta sa puna sare pe rana....si nu stiu ce sa mai zic eu zic sa mai astepti daca il iubesti cu adevarat

| AndyCMA a răspuns:

Mda... asa e si o amika de-a mea
dar nu incerca sa bagi strambe ca apoi e aiurea + incearca sa nul mai iubesti,,, mie mea plc de ubyta pr meu si am iesit aiurea deci cauta pe altcineva...
plz funda daca vr nu te oblig...

| andreyutzyltau a răspuns:

Buna! Nu stiu daca raspunsul meu va fi cel mai bun, insa imi doresc sa iti fie de folos! Parerea mea e ca trebuie, chiar daca este foarte dificil, sa intelegi ca asa a fost sa fie, ca nimic nu este intamplator si ca el, chiar daca nu iti face placere, este intr-o relatie cu cineva! Cu siguranta, daca ei se vor desparti, nu vei fi fericita cu el pentru ca este o vorba: Nu iti poti cladi fericirea pe nefericirea altuia! Acum, tu iei decizia. Parerea mea e sa incerci sa cunosti o alta persoana, sunt multi baieti pe lumea asta, langa care sa te simti implinita, respectata, fericita si iubita! Iti doresc Succes! Sa ai o viata frumoasa! (Sper ca ti-a fost de folos mesajul meu)