| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema: mi-a picat cu tronc un tip pe care il cunosc foarte putin. Nu prea avem tangente sau prieteni comuni, dar fiecare din noi face parte din cate o trupa (de muzica) separata si l-am vazut de cateva ori la sala de repetitii, existand cateva schimburi de priviri pe care numai intuitia feminina le poate intelege, deci am simtit ca si el ma place. Apoi am avut un concert comun, trupa lui cantand dupa a mea. Mi-as fi dorit sa raman dupa concert, ca sa il cunosc, dar din pacate nu am mai putut sa raman, asa ca sansa de a vorbi cu el s-a spulberat. Avandu-l la prieteni pe facebook, a doua zi i-am lasat un mesaj in care l-am felicitat pe el si trupa lui pentru concert si am spus ca imi pare rau ca nu am putut sa mai stau, ca sa ii felicit personal si ca sper sa mai avem concerte comune, pentru ca facem treaba buna. El a raspuns ca si el ne felicita si ca e nerabdator sa urmeze cat mai multe si mai dese concerte comune si spera la un viitor comun cat mai mare, iar "de felicitari personale avem destul timp". A mai trecut ceva timp, in care nu s-a mai intamplat nimic, dupa care cineva a postat o poza pe pagina trupei lui, cu un cd de al lor. Eu am lasat comentariu la poza ca vreau si eu un cd. El a raspuns (pe pagina) ca ne intalnim la o poveste si se rezolva. Eu am raspuns (tot pe pagina trupei lui) sa imi spuna cu cine dintre membri sa iau legatura sau sa ma contacteze ca sa ne intalnim. Apoi mi-a lasat mesaj privat care suna cam asa: "Atunci trebuie sa facem o iesire comuna cat mai curand. Numai sa spui cand poti si o sa vorbesc eu si cu ceilalti, cel putin din grupuletul meu. " Bineinteles ca a ramas sa ne intalnim la o poveste si ca sa imi aduca si cd-ul, dar acum intervin intrebarile mele pentru voi: Ce credeti? Din "semnalele" de pana acum, oare ma place si el? Cand ma voi vedea cu el, chiar daca nu vom fi doar noi, as vrea sa fac cumva sa fiu sigura ca ne intalnim si a doua oara si intr-un timp cat mai scurt si daca se poate, sa ne intalnim doar noi doi! Stie cineva vreo metoda de a-l pune pe jar chiar de la primul contact? big grin

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca te place si ai sansa sa fi impreuna cu el in viitorul apropiat

| kamy01 a răspuns:

Aruncai o Manutza la coiutz... sau Sulica.

| Metalerele5 a răspuns (pentru kamy01):

Intai invata sa scrii si apoi baga-te ca musca-n lapte! happy

| byank2000 a răspuns:

Imbracate mai provocator, lasa-ti parul pe spate si cand aveti o conversatie rasuceste-ti cu degetul o suvita si machiazate sofisticat. Ai grija sa nu spui tampenii la intalnire. Fa aceste lucruri dar nu lasa impresia ca il placi si cel mai important : lasa-l pe el sa faca primul pas.

| Metalerele5 a răspuns (pentru byank2000):

Da, flirt pe fata! laughing Asa o sa fac, multumesc!