| Andreea555555555555 a întrebat:

Am o problema. Mi-am inceput viata sexuala de curand, mai exact acum o lună. Problema e ca nu simt placere. Doar foarte putina, uneori. Nu prea ma excita nimic, ma refer asa tare, ma excit doar asa putin, cateva secunde. Singura zona erogena care chiar imi place cand e stimulata sunt sânii. Mă simt așa, de parca as face niste chestii pe care nu le-as face de obicei, de parca mintea mea nu mai judeca laughing
Nici masturbarea nu ma ajuta. Am incercat sa ma masturbez intravaginal si clitoridian insa mai nimic, cand am bagat degetul am simtit ceva tare in partea de sus laughing
Mentionez ca mai m-am masturbat cand eram mai mica, influentata de cineva, in fine, dar sincer nu mai stiu daca simteam placere sau ceva.
Mentionez ca de obicei ma stresez mult si nu simt nevoie de sex.

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poate fii partenerul de vina, daca tu nu mai simti atractie sexuala fata de el, nu o sa te exciti.

| mihai69 a răspuns:

Scapă de stres şi vine şi plăcerea!

| Andreeush a răspuns:

Probabil nu te excită partenerul.winking

| minrest a răspuns:

Ai dat de cervix. Femeile nu simt placere doar pentru ca fac sex, ca barbatii. Poti spune iubitului sa iti stimuleze sanii.

| SkyPilot a răspuns:

Acel ceva tare in partea de sus este cel mai probabil asa-numitul punct G. Incearca sa te joci cu el mai insistent, s-ar putea sa fie lucrul de care ai nevoie.
Pofta vine mancand. Foloseste ceea ce stii ca merge, incearca cu betisoare parfumate (patchouli, ylang ylang), consuma ceva papica cu proprietati afrodisiace, explica-i printului tau ca fetele au nevoie de complimente pentru a se simti iubite, frumoase si (dupa) bune la pat.

| Șurubelniță a răspuns:

Ți-e frică să rămâi însărcinată? Nu îți place cum arăți? Ți-e rușine să te expui goală?
De obicei asta se întâmplă la începutul vieții sexuale la fete, au probleme cu lubrifierea naturală și să simtă plăcere.
Ideea e că trebuie să fii dezinhibată și să simți nevoia de a o face, nu să o faci pentru că altcineva îți cere asta. Ar trebui să existe un minim de atracție fizică față de partenerul tău ca lucrurile să fie ok, în rest totul e din cauza stresului. Dacă nu ești cu mintea în pat ci în altă parte atunci nu ai cum să ai orgasm sau să simți câtuși de puțin plăcere.
Mai întâi rezolvă-ți celălalte probleme și pe urmă poți să faci cât sex vrei.

| Adi88 a răspuns:

Iti tr un tip dotat ca sa simti placere ( tremurat ). Si nu trebuie sa fii stresata

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

Pune-ti iubitul sa iti faca oral si sa vezi atunci excitare