| anonim_4396 a întrebat:

Ma stresez foarte tare din cauza unui lucru. Si prietenul meu ma streseaza si mai mult si in acelasi timp ma intristeaza. Ok, o sa incep sa explic.
Nu am avut niciodata un orgasm. Sincer, nici nu prea stiu cum sa ma excit asa mai tare. Uneori ma excit, alteori nu. Prietenul meu e obsedat sa ajung sa fac squirt. Insa nu pot! Ba sunt stresata, ba ma enerveaza el cu intrebari gen "iti vine sa-ti dai drumu?" sau "hai sa incercam sa faci squirt", crede ca e atat de usor cum e pentru un baiat. El a mai incercat si incearca sa ma aduca in acea stare insa nu functioneaza de niciun fel. A incercat cu sexul oral, uneori ma excit, alteori nu. De mai multe ori am avut senzatii puternice de pipi, simteam ca pur si simplu fac pe mine laughing dupa asta aveam o sensibilitate si putina durere incat nu mai rezistam sa stau. Am incercat si cu masturbatul, m-a masturbat, frecandu-si degetul pe clitorisul meu( care e foarte mic si de abia il gasesti ) insa de multe ori el da limbi sau freaca labiile mici si asta ma enerveaza. Poate ii e si lui greu, cred, fiind clitorisul atat de mic. Cand facem sex, nu prea simt nimic si sincer chiar ma enerveaza chestia asta, ma simt ca si cum as fi acolo doar ca sa se simta bine el. Oare ce sa fac sa remediez problema? Stiu ca in mare parte e la mine.

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

In loc sa te streseze, prietenul tău ar trebui sa învețe un lucru esențial despre sex, și o sa îți spun care e acel lucru cu riscul ca toți masculii de aici sa-mi sara in cap. Draga mea, nu exista femei frigide. Exista doar bărbați incompetenți.

21 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

-nu toate fetele pot face treaba aia cu squirtingul, puteti incerca pana imbatraniti ca nu o sa se intample.
-Treaba cu excitarea e greu de dezbatut, dar daca mergi la ginecolog iti face un control si fiziologc esti ok e sau psihologica (relatiile sexuale sunt fortate, esti stresata, nu ai chef, sau pur si simplu nu vrei asa des) sau e o chestie a ta de sensibilitate.

Nu toate femeile sunt la fel, nu toate se excita la fel, nu toate au orgasm in acelasi fel, daca el incearca sa recreeze vreo fantezie din filmele pentru adulti cu tine si tu nu ai predispozitia sa faci chestiile alea e frectie la picior de lemn.

Aparent amandoi aveti nevoie sa va informati putin. dupa puteti discuta insa din cate zici problema nu e la tine (in sensul ca faci ceva gresit) pur si simpluel are asteptari nerealiste.

| Violleta2022 a răspuns:

Schimba barbatul! Nu, nu glumesc, este evident ca asta este incapabil sa te satisfaca, iar insistentele lui te agaseaza atat de mult, ca iti si piere cheful.
Cand barbatul nu-i dotat (penis foarte mic, sau foarte subtire), anatomic nu te va putea niciodata satisface vaginal, pentru ca nu are cu ce.
Squirt-ul se poate produce, numai daca barbatul este dotat si stie sa te satisfaca vaginal, obtinandu-ti orgasm vaginal.
Nu-i cazul acesui baiat, pentru ca, nesimtind nimic la sexul vaginal, este evident ca nu are cu ce sa te satisfaca, avand un organ insuficientd ezvoltat.
Orgasmul clitoridian se obine f usor, cu degetul pe clitoris, asadar de la ala, nu poti face squirt.
Nu, problema nu este la tine, ci la baiat, ca nu are practic cu ce sa te satisfaca (cuc prea mic).

| simpluone a răspuns (pentru Violleta2022):

Squirtul nu are vreo legatura cu dotarea barbatului!

| Violleta2022 a răspuns (pentru simpluone):

Ba are, pentru ca de organul barbatului depinde orgasmul femeii, care se finalizeaza cu o ejaculare feminina (squirt).

| simpluone a răspuns (pentru Violleta2022):

Orgasmul nu e rezultatul unei functii fizice de frecare ca astfel s-ar vinde mai multe bate de baseball! Nu mai concluziona dupa filmele de adulti, implica un numar complex de factori insa cei mai importanti sunt psihici incluzand relaxarea, dezinhibarea si dragostea. Nu toate femeile pot avea squirt oricat de intens ar fi orgasmul vaginal. In cazul de fata nici de orgasm nu poate fi vorba tocmai din cauza stresului.

| mihai69 a răspuns:

Vrei să ai orgasm? Ia-ți un vibrator și folosește-l. Singură la început.
Pe urmă (când vei fi reușit), cheamă-l și pe el și arată-i cum o faci tu. Abia pe urmă lasă-l să încerce și el, dar spune-i clar să tacă din gură și doar să facă ce-i spui, altfel zboară!
Squirt nu au decât extrem de puține femei, așa că... nu te stresa din cauza alta. Poți avea orgasm foarte intens și fără. Am văzut asta cu ochii mei...

| Andreeush a răspuns:

Nu ar trebui sa ii permiti asta prietenului tau. Nu poate sa te forteze.

| Goete a răspuns:

Pana cand esti stresata, nici nu vei putea ajunge la orgasm. Incercati sa nu vreti neaparat sa ajungeti acolo, petting, preludiu, atmosfera romantica si jocuri erotice unde fiecare particica a corpului participa si in momentul care (probabil nu va veni usor datorita stresului tau si nu ca fi nici la prima incercare) simti ca il doresti atat de mult ca trebuie sa te satisfaca imediat, oral sau penetrandu-te, sau masturbandu-ti clitorisul in timp ce e in tine; atunci cand dorinta e atat de mare ca nimic nu mai conteaza si te dedici cu trup si suflet, poti ajunge la orgasmul mult dorit dar nu vânat...

| ywar a răspuns:

Din ce spui tu acolo baiatul asta nu prea stie cu s@la. Schimba-l.

| HadesSs a răspuns:

Pai din cauza ca te stresezi nici nu ajungi la orgasm, relaxeaza-te simte-te bine si vei ajunge la orgasm iar lui zii sa mai taca din gura cu squirtul lui laughing

| Irinel15123532 a răspuns:

In mare parte este o prostie. Doi oameni care se iubesc nu ar incerca sa ceara de la cealalta persoana un lucru care o jeneaza si ii este aproape imposibil sa il realizeze doar ca sa isi satisfaca propriile dorinte si fantezii, ori esti dorit si iubit orice ai face, ori esti un instrument sexual, sau ''esti acolo doar ca sa se simta el bine'' ceea ce ai realizat singura, de aceea sustin ideea bibliei (care condamna sexul in afara casatoriei) sexul doar in stadiul casatoriei, atunci este dragoste, pana atunci este doar sex, doar satisfacerea propriilor interese, apar sarcini nedorite, avorturi, inimi zdrobite. Poate voi fi blamat, dar doar mi-am exprimat punctul de vedere.

| Mkeynes a răspuns (pentru Irinel15123532):

Eu inca nu i am facut iubitei mele sex oral pentru ca inca nu pot
i-am zis ca nu e asa usor imi trebuie timp
Si nici eu nu ii cer sa imi faca oral
Dar ne iubim mult si ne intelegem ❤️❤️❤️❤️

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Irinel15123532):

Un lucru destept a zis cineva odata aici pe site. Daca o fata este habotnica religioasa si alege sa nu faca sex in afara casatoriei chiar daca are sau a avut mai multi prieteni, ce o sa faca daca nu este compatibila cu barbatul cu care se casatoreste? Daca individul n-o poate satisface? De ce sa-si faca viata grea din cauza unor prostii religioase? De ce in noaptea nuntii sa nu poata face nimic si sa nu se simta bine pentru ca este virgina si o sa aiba dureri insuportabile? Mai gandeste si fara religie ca religia nu prea ne ajuta la absolut nimic.

| Ady7za69 a răspuns (pentru Mkeynes):

O partidă de sex fara oral reciproc, mai ales la preludiu, e ca mâncarea fara sare... parerea mea happy

| Mkeynes a răspuns (pentru Ady7za69):

Si daca nu faci?laughing)

| Teo29 a răspuns:

Important e sa foloseasca prezervativ mereu, cand e vorba de relatii sexuale normale. In rest, are timp sa invete..., discutati impreuna sa gasiti o solutie si pentru aceasta ``problema```

| ibaal a răspuns:

Daca iti cere sa faci chestii cu care nu esti confortabila...nu o sa ai niciodata orgasm cu el big grin
Trebuie sa vina de la sine, nu sa fii jenata sau sa ti se ceara in timpul actului, ca sa-ti strice tot cheful.
Prea posibil sa nu o faci cu cine trebuie...nu e o premiera!
Exista si incompatibilitate sexuala. Si pare ca este si cazul vostru aici.
Adica,de fiecare data cand vrei sa faci mai mult decat "misionaru' ", trebuie sa fie scanteie si intelegere intre parteneri. Plus, RESPECT!
Sunt unele lucruri cu care pur si simplu nu rezonezi, nu inseamna ca n-ai sa faci in viitor, doar ca acum nu poti. Ar trebui sa inteleaga si sa fie rabdator. Daca au aparut frustrari...nici c-o sa te mai simti bine cu el. Mereu cand va veti pune in pat, va scoate cartea si o sa zica ce?!
Acum: squirt!
Acum:oral!
Nuulaughing
nu programezi asa ceva. Altfel poate sa fie regizor de filme pornolaughing

| Stropdeploaie a răspuns:

Hai sa ti dau un pont! Majoritatea fetelor mimeaza orgasmul. Asa ca De ce sa nu o faci si tu,!

| deadhoe a răspuns:

Ia-ti frate un gagiu frumos straight face

| eugeniu2020 a răspuns:

Voi nu sunteti compatibili sexual, asta e, se mai intampla in cupluri astfel de chestii!

| DeiuAlVieti a răspuns:

N mare parte este o prostie. Doi oameni care se iubesc nu ar incerca sa ceara de la cealalta persoana un lucru care o jeneaza si ii este aproape imposibil sa il realizeze doar ca sa isi satisfaca propriile dorinte si fantezii, ori esti dorit si iubit orice ai face, ori esti un instrument sexual, sau ''esti acolo doar ca sa se simta el bine'' ceea ce ai realizat singura, de aceea sustin ideea bibliei (care condamna sexul in afara casatoriei) sexul doar in stadiul