| FearIsALiar a întrebat:

Am o problema sexuala din cauza iubirii.Pur si simplu nu am o erectie sanatoasa la alte fete, ma refer ca erectia vine mai greu.
Cand iau fata de care imi place in brate pur si simplu am erectii, mai multe nu 1.Problema mea poate sa fie pe psihic, am erectii dimineata nu-i problema ca nu se scoala.Am erectii puternice dar parca nu pot s-o "insel". Poate sa fie pshicul problema? Am citit undeva cum un baiat nu si-a putut insela iubita, n-a avut erectie chiar daca si-a dorit.

9 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Atunci nu o insela. hihi!

| FearIsALiar explică (pentru Bianca1001Bia):

Nu-i vorba de inselat.....Ai inteles gresit.

| Bianca1001Bia a răspuns (pentru FearIsALiar):

Ah, scuzele mele, erectia poate intarzia din mai multi stimuli, si eu citisem undeva ca dureaza pana se reface lichidul speram ( cred ca asa se zice ) deci cred ca problema ta este direct proportionala si cu faptul ca ai erectii dese, nu stiu ce sa zic mai mult de atat

| FearIsALiar explică (pentru Bianca1001Bia):

Erectiile dese sunt sanatoase, nu sunt ele problema.Nici sperma nu-i problema.Cred ca pshicul ma inchide.Intrebarea mea este daca dragostea are de-a face cu chestia asta.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Bianca1001Bia):

Erectia si producerea spermei sunt doua lucruri total diferite fara nicio legatura intre ele. "Gena care controleaza producerea spermatozoizilor umani la barbati nu s-a modificat de peste 600 milioane de ani. De fapt, aceasta pare sa fie singura gena necesara pentru producerea spermei la fiintele vii incepand de la insecte pana la mamifere. Denumita "Boule", aceasta gena a ramas neschimbata de-a lungul evolutiei, au declarat cercetatorii de la Northwestern University Feinberg School of Medicine http://www.sfatulmedicului.ro/......e-pe_7362" Producerea sperma se face genetic, pe cand erectia este de natura psihica."Erectia este adesea declansata de o stimulare sexuala, sau - in cazul mameloanelor - si de catre frig. Mecanismul erectiei peniene este de origine musculara: excitarea nervilor erectori ai maduvei spinarii provoaca o dilatatie a arterelor penisului". http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/erectie_3341.In concluzie problemele descrise sunt de natura psihica si se produc pe un fond nervos si psihic labil.

| SkyPilot a răspuns:

Trebuie sa ai erectie cand "operezi" fata, nu cand o iei in brate.

| FearIsALiar explică (pentru SkyPilot):

De "operat" n-am problema dar pur si simplu am erectie cand o iau pe "aleasa" in brate.Si la alte fete stau cate 30 de secunde pana se scoala.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru FearIsALiar):

Tie 30 de SECUNDE ti se par o vesnicie? laughing Ar fi fost oarecum intemeiata ingrijorarea ta daca era vorba de 30 deMINUTE. Tot acest scenariu se petrece in vis si des? noapte de noapte? Spre binele tau ar fi cazul sa schimbi fetele cu altele mai sexy mai atractive.

| FearIsALiar explică (pentru corbulalbrosu):

30 de secunde e un sfert din cat te tine pe tine.Pentru tine e o vesnicie.Si nu visez noaptea ce-ti povestesc tie, nu-s un lache.