| Mihai7best a întrebat:

Am o problema si ca sa nu va plictisesc o sa trec direct la subiect happy Weekend-ul care vine voi petrece o noapte cu iubita, dar amandoi fiind virgini nu vreau sa ma fac de ****... Puteti sa imi dati niste sfaturi cum sa o abordez si cum sa nu termin in 2min (am inteles ca se mai intampla)? funda pentru cel mai bun, lung si detaliat raspuns happy

4 răspunsuri:
| cOnTexT a răspuns:

@sunshine daca tot esti virgin de ce te bagi in seamalaughing?
@RDMaiu alt virgin laughing, ma prietene prima oara nu se foloseste prezervativ, ideea e sa nu termini treaba acolo
Mihai o saruti mult, si bine, o saruti pe gat pe burtica...etc o dezbraci usor, insisti dar usor amice... si stai tu deasupra, Misionarul(mai cauta si tu pe google pozitia), pentru prima oarawinking. Hai bafta, daca nu te descurci ma suni si vin sa va ajut laughing) glumescwinking

| RDMaiu a răspuns:

In primul rand DUREX happy Prima data va fi mereu nasol, nu te gandi la durata si alte prostii, concentreaza-te pe moment si bucura-te alaturi de ea. Preludiul e foarte important, petting si joculete si fara graba, cu cat lungesti momentul pana la penetrare si o intarati mai tare, cu atat va fi mai placut pentru ea. De asemenea cu cat e mai excitata cu atat vaginul va fi mai umed si mai dilatat, astfel penetrarea va fi mai usoara putin. Fiind vorba de virgini va trebui sa treceti peste momentele ridicole cand nu "gasesti gaura" si mai stiu eu ce. Radeti, distrati-va si nu va speriati, totul decurge natural. Pozitia recomandata e misionarul, ea pe spate si tu deasupra ei. Porneste incet (nu te grabi!) e posibil sa o doara, dar daca e excitata nu va conta prea mult (preludiu!)

In ceea ce priveste erectia, ejacularea, vorbind cu un urolog, am aflat ca totul tine de nivelul mental, desigur o conditie fizica poate afecta foarte mult procesul. Cu cat te gandesti mai mult la subiect, cu atat vei deveni mai speriat, traieste momentul alaturi de fata si lasa prostiile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai crede-ma ca nu te vei face de ras, fiindca esti baiat si ai totusi porniri spre asa ceva, deci vei intra repede in atmosfera. pai la inceput, doar va mangaiati, va sarutati si ddinastea, nu strica sa spui vorbe mai siropoase putin pentru ca fetele sunt tare sensibile la chestii din astea. apoi cand vine momentul, va puneti in pat, dar cu haine, si apoi va "incalziti" cum ar veni, tot cu mangaieri si saruturi, eventual ceva gadilaturi, depinde de situatie, apoi incet dai jos o haina de-a ei, apoi pe a ta, apoi iarasi o saruti un pic si tot asa, insa incet si gentil, nu de parca ai da atacul la carne big grin, Neaparat ea sa stea pe spate pentru ca altfel se va speria crezand ca cine stie ce trebuie sa faca. si apoi ultima data cand ma iraman doar chiloteii, o saruti si incep ii dai jos fara sa te holbezi acolo, ci sa o privesti in ochi, conteaza mult a o privesti in ochi si sa ii spui ca o iubesti. Deci asa, apoi ar fi de preferat sa-ti pui protectia, fiindca ea fiind virgina ma gandesc ca se teme ca pisica de apa sa nu lasi in ea. Deci "incalzirea" trebuie sa dureze ceva timp, cam 10-15 min, daca e si mai mult nu-i nimic, apoi intri usor si o privesti frumos in ochi. si la final, dupa ce "ti-ai facut treaba" nu te puni si te imbraci si gata, ci ink sa mai mangaiati sau asa, si chiar si dupa ce v-ati imbracat, tine-o in brate si imbratiseaz-o fiindca pentru ea vafi ceva foarte important si va fi foarte foarte sensibila! Nu uita sa ii spui ca o iubesti si sa o alinti, sa se simta in siguranta cu tine si iubita.

| emiishalala5 a răspuns:

Parerea mea e ca daca tine la tine nu te vei face de *****. ar trebui sa discuti cu un sexolog ceva.ideea e sa va simtiti voi bine happy