| blodinel a întrebat:

Am o problema unchiul meu sia refacut viata cu mama prieteni mele si tata a cunoscuto pe sora mamei prietenei melestraight face si urmeaza sa se casatoreasca si nu stiu daca e vreo problema intre noi doi adica intre mine si prietena mea

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Deci unchiul e cu mama prietenei si tatal cu sora mamei? daca-i asa nu aveti nici o treaba, nu cred ca sunteti rude. daca tatal tau era cu mama ei atunci ati fi fost frati, dar asa fiind vorba de unchi...hmm e foarte bine pusa intrebarea.
nu cred, tie, mama ei iti va deveni matusa iar ei unchiul ii va deveni tata vitreg.practic voi nu aveti nici o legatura unul cu altul.
daca tatal tau e cu sora mamei ei, e aceeasi treaba, matusa ei iti va fi mama vitrega si el ii va fi unchi. deci nu vad nici o legatura de rudenie intre voi. e tare incurcata treaba da' i-am dat de capat. puteti fi linistiti.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nicio problemă.
Pa, pa.

| kiss a răspuns:

Te referi la vre o legatura de rudenie?

| Banannie a răspuns:

Pai inseamna ca mama ei iti e matusa, iar in legatura cu tatal si sora mamei ei nu cred ca se mai stabileste ceva in raport cu tine. Oricum nu e niciun motiv pentru care sa nu mai fi cu prietena pentru ca iti e matusa prin alianta.