| andriana_;) a întrebat:

Am o relatie cu un baiat cu trei ani mai mare ca mine, dekja de 2 saptamani. dar am o problema nu prea am nimic fata de el, dar ma simt bine langa el si plus ca nu inteleg ce are el fata de mine, din faptul ca niiodata nu mi-a facut complimente sau sa-mi spuna ca ma place sau iubeste.relatia noastra se reduce doar la iesiri in oras si saruturi in timpul pauzelor sau lectii lor la scoala. drept ca mereu ma alinta, doar ca prietenele mele nu-l plac, chiar daca imi place aceasta situatie. dar in orice caz vreau sa schimb ceva sau cum sa incep sa vorbesc cu el pe tema aceasta ca sa schimbam macar ceva, am uita sa mentionez uneori nici nu prea avem ce vb.

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Stai linistita este ceva normal sa ti s intample asta mai ales ca aveti doar doua saptamani.nu simti nimic ink pentru el sau ca nu-ti sp ca te iubeste pentru ca ink nu ati ajuns niciunul sa simtzitzi asta cu adevarat!
parerea mea este sa incerci atunci cand ramanetzi in pauze de cuvinte,sa gasesti ceva de facut,adica sa te mai duci p langa el,il mai sarutzi fa ceva ca sa umpli timpul, cand nu aveti nimic d vb!
sincer dupa doua saptamani, nu poti astepta mai mult! lasa timpul sa treaca sa vezi cum va fi fix cum iti vei dori big grin
succes!

1 răspuns:
| andreeutzaa a răspuns:

Mi se pare ca e o relatie destul de superficiala, sau mai rau nu sunteti deloc compatibili.Una e sa te simti bine cu o persoana, alta e sa ti la el.Eu cred ca tu nu prea ti la el in sensul ala si ca va limitati sa stati impreuna pentru ca va intelegeti binisor.Cum ai zis tu, solutia cea mai buna este sa incepi sa vb cu el si sa va spune-ti clar tot ceea ce e in legatura cu relatia voastra. Poate nu te alinta pentru ca e genul ala de baiat care se rusineaza sa zica chestii din astea la o fata, dar asta nu inseamna ca nu ar tine la ea.Totul se rezolva printr-un dialog sincer.Tu poti sa ii zici ca nu iti e clar ceea ce el se asteapta de la tine si ce simte pentru tine si de acolo incepi discursulhappy