| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie putin cam delicata si am nevoie de cateva sfaturi. Vorbesc cu iubitul meu din ianuarie, insa avem o relatie la distanta.Ne-am asumat lucrul asta inca de la inceput.A fost acum o luna in tara, ne-am vazut, totul a fost perfect.Am ramas in continuare impreuna.Acum doua zile s-a hotarat sa-mi faca o surpriza si a venit iarasi in tara.Desi intuisem ca vine in ziua respectiva, chiar am ramas placut surprinsa in momentul in care m-a sunat de pe numarul lui de Romania.(totul era normal dimineata, a vorbit foarte frumos cu mine si mi-a spui ca ii este dor de mine.i-am spus ca imi este dor de el.)Problema e ca in seara respectiva eu eram afara cu doua prietene si doi colegi de clasa.Aici in tara stam la vreo 17 km unul de celalalt,iar cand m-a sunat sa-mi spuna ca e in tara m-a intrebat daca mai stau afara(mentionez ca stia ca ies in oras),iar eu cu gandul ca va veni la mine i-am spus ca mai stau ca sunt cu fetele, iar apoi l-am intrebat daca vine la mine si mi-a zis ca nu are cu ce.M-am gandit ca daca i-as spune ca nu mai stau va crede ca nu vreau sa-l vad, desi ma refeream ca nu ai stau cu fetele.In acea seara spre surprinderea mea nu a mai vorbit cu mine decat foarte sec prin cateva mesaje,iar a doua zi a inceput sa-mi reproseze ca avea cu ce veni, insa m-a vazut ocupata cu fetele si era sigur ca nu le voi lasa pe ele pentru el.A inceput sa-mi spuna ca nu m-am bucurat ca a venit, iar data viitoare isi va face programare ca sa ma vada.A doua zi mi-a trimis mesaj si m-a intrebat pe la 11 ce fac, am schimbat cateva cuvinte(initial normale insa fara nici un alint din partea lui), iar apoi mi-am luat inima in dinti si l-am intrebat ce se intampla cu noi.Desi mi-a dat de inteles ca ar vrea sa o terminam,m-a lasat totodata sa inteleg ca nu vrea asta, ca e suparat din cauza celor de mai de sus(a inceput cu reprosurile)L-am rugat sa vina la mine si mi-a zis iarasi ca nu are cu ce, cu toate ca eu cred ca astea sunt de la el.Recunosc,nu are masina personala in tara, insa data trecuta a putut sa faca rost de masina in fiecare seara.I-am spus cat de mult inseamna pentru mine, ca imi e dor de el.Si lucrurile astea sunt chiar adevarate.Tin enorm la el si chiar nu vreau sa il pierd.Nu stiu cat mai sta in tara si as vrea sa rezolv problema asta.Eu nu am cum sa ajung la el si as vrea cateva idei in legatura cu ce as putea sa-i mai spun sa il fac sa vina sa ne vedem.Desi ieri dupa-amiaza mi-a dat de gandit ca nu ma va mai cauta niciodata seara mi-a trimis mesaj si m-a intrebat ce fac spunandu-mi ca vroia sa stie lucurul asta.De aici am dedus ca ii pasa si ca nu a renuntat.Insa am nevoie sa il vad.Chiar mi-e dor de el.Plus ca mi se pare ciudat sa vina in tara pentru mine si sa se supere dintr-un lucuru atat de mic incat sa nu vrea sa ma vada.Eu cred ca vrea sa ma faca sa ma simt si aiurea.Recunosc ca e o fire careia ii place sa fie alintata, sa i se aminteasca intotdeauna cat de special este.Si mai recunosc, am facut asta de fiecare data fara nici o ezitare, considerand ca e normal atat pentru relatia noastra cat si pentru sentimentele mele.Nu pot spune ca se poarta urat cu mine,din contra imi vorbeste foarte frumos, de regula ma alinta, insa ce e drept este cam gelos si poate si din dorinta de a-i spune ce simt pentru el imi mai reproseaza uneori ca as putea sa fiu si cu altcineva aici in tara cat este el plecat. Vreau sa il fac sa inteleaga odata pentru totdeauna ca tin enorm la el si ca nu exista altcineva in viata mea.Mentionez ca ne planuisem sa plec la el in vacanta de vara, insa mai tarziu dupa admiterea la facultate si ce-i drept era foarte incantat de asta.As vrea astazi sa vina, dar nu stiu ce sa ii mai spun. sad

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai scris atat de mult, cand nu ne trebuia decat un sumar sa intelegem tot ce voiai sa ne spui.
Adevarul este, ca va comportati ca doi copii razgaiati, nu ca doi adolecenti cu minte.
Daca relatia asta conteaza pentru voi, uita de ce spune el, ce spu ne ea, de comentarii inutile si puerile, lasati mandria si prostia la o parte si puneti mana pe telefon, stabilind care la cine se duce!
Multa lalaiala si in comunicare cu el, dar si scrierea ta, ce va mai place sa faceti o problema, dintr-o alintatura!
Daca-ti pasa de el, suna-l!