| adelynaa a întrebat:

Am o relatie de 1 an de zile. El m-a prezentat parintilor lui, dar eu inca nu. Nu am adus niciodata pe nimeni acasa, iar el s-a suparat pe mine ca nu l-am prezentat alor mei, ca a trecut cv timp. Ai mei stiu de el vreau sa il prezint, dar nu stiu ce ma opreste, nu am curajul necesar. Simt ca il pierd, iar eu nu vreau asta. Mi-a spus ca vrea sa se gandeasca bine... Prietenele mele ma sfatuiesc sa il prezint, dar mi e frica sa nu fie prea tarziu. El nu vrea ca eu sa fac lucru fortat

7 răspunsuri:
| ioanalexandra345 a răspuns:

Exact acelasi lucru am patit si eu, tot de un an de zile relatie. Nu l-am prezentat si mi-a adus o mie de reprosuri cum ca este anormal. Nu m-am simtit pregatita sa fac asta... Dupa ce s-a incheiat relatia, dupa un an am avut o relatie de 2 luni si pe acel baiat l am prezentat dupa o luna. L am lasat in casa cu ai mei si mi-am facut de lucru ca sa nu aud ce vorbesc eilaughing

| SG1995 a răspuns:

Deci tipul prin faptul ca te-a prezentat a lor sa-i ia relatia in serios, si crede ca tu n-o faci. Sfatul meu este sa-ti iei inima-n dinti si sa-l prezinti a lor tai.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna de parca ceva te retine sa fcai pasul urmator.....ca si cum baiatul asta nu este cel pe care ti-l doresti de sot, s au de partner de viata.
Aici nu-i vorba de curaj ci de marea dragoste, care nu prea mai exista pentru el, pentru ca altfel ai sarii in sus de bucurie sa-l prezinti alor tai, dar tocmai retinerea, imi spune ca nu-l iubesti atat d emult, incat sa-l vrei de viitor partner/sot si iubit.

| Aleeeela a răspuns:

Ai pățit exact ca mine. După un an jumate de relație eu tot nu-mi doream sa-l prezint părinților. Pentru ca eu mă cert mai mereu cu mama și nu doream sa strice mama ceva cu modul ei de a fîi... Dar am stricat'o eu. El mă prezentat părinților care locuiau în america (el sta în România cu bunica lui)... Chiar după 6 luni de relație au venit în tara pentru a mă cunoaște personal și toată nebunia dar eu nu am putut sa'l prezint și relația s-a destrămat. Dacă ți cu adevărat la el și îl iubești ar fi bine sa faci acest pas poate e mai bine

| Necunoscut112 a răspuns:

Lol. Ce prostie! Sunt de doi ani cu un bărbat şi nu i-am cunoscut familia, nici eu nu l-am prezentat şi nici nu am de gând să îmi implic familia în viaţa mea sentimentală.

| Birau_Mihail_Marian_Daniel_1994 a răspuns:

Adelina nu stiu cat de matură esti tu dar sincer fara sa te insulta ai fost proasta! Majoritatea băieților nici macar nu vor sa audă de cunoscut părinții iubitei sau sa prezinte iubita parintilor si chestii de genul. Daca el te-a prezentat parintilor lui si cu atat mai mult a vrut sa ii cunoasca si pe ai tai e clar ca te iubeste mult si nu vrea o bataie de joc intr-o relatie. Daca se oferă sa te ajute nu trebuie sa refuzi pentru ca atunci un băiat se simte dorit si de ajutor intr-o relatiewinking!

| Lawliet14 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Ce frumos! Paralele ca PSD! laughing