| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita! Va rog ma puteti ajuta cu un sfat? Chiar am nevoie de un sfat. Sper sa aveti rabdare sa cititi. Va rog mult.

Numele meu este Alexandra, am 17 ani si mai împrumut contul de la prietena mea. Imi voi face si eu unul, dar acum chiar am nevoie de putin ajutor desi nu va cunosc sper ca ma vei putea ajuta cu un sfat... O idee. Sunt impreuna de 10 luni cu baiat, el are 18. Doar ca relatia nu a mers bine de la bun început in ceea ce ma priveste.

Eu am spus sa incerc sa vorbesc cu el poate voi simti ceva in timp. Si am ajuns impreuna, el atasandu-se de mine. Eu in primele 2 3 luni nu am simtit nimic pentru el efectiv nu ma atrăgea Si mi-am impus relatia pentru a nu il rani trăind cu speranta ca timpul va schimba sentimentele mele. Am avut si amintiri frumoase nu pot spune nu.
Doar ca nu simteam mai nimic cand ma sărută, imbratisa deja mi se păreau lucruri normale. Si celelalte cupluri erau foarte fericite la vederea " jumătății " dar eu eram in regula. Si ma durea ca nu puteam simti nimic. I-am zis ca nu pot sa continui ne-am despărțit am inceput sa ii simt lipsa si tot eu m-am intors dupa o saptamana de la despărțire noi rămăsesem prieteni desi ii era foarte greu.Ii un băiat bun. Ma iubeste mult si nu mi.ar face rau vreodata, mi-ar fi alaturi indiferent ce s.ar intampla cu noi.

Am vorbit si despre sex ( sunt virgină) si I-am spus că nu fac acest pas decat daca voi simti asta din tot sufletul. Fără a avea regrete dupa. Si m-a inteles ma asteapta si stiu asta.

Acus facem un an. Nu stiu cum sa va explic ceva lipseste si doare lucru asta ceva nu merge bine. Am ajuns sa tin la el. Dar nu pot simti mai mult de atat.Nu vreau să il pierd dar el ma iubeste mult mai mult, vad asta. Ce nu este bine? Ce lipseste oare faptul ca nu m-am îndrăgostit de el? Si am ajuns sa tin la el in timp datorita anumitor gesturi?

Sincer suntem putin diferiți eu gandesc altfel eu am alte principii am planuri mari de viitor vreau sa imi organizez viata intr-un anumit fel sa lupt pentru anumite lucruri sa fiu mai buna de atat ma uit si in stanga si in dreapta el e putin mai nu stiu. Altfel.

Si vad ca se chinuie cu anumite lucruri sa ma ajungă sa schimbe ceva. Vad asta. Doar ca intr.un fel nu imi este bine si nu vreau sa il pierd ar durea. Mi-ar fi dor. M-a intrebat de multe ori daca are voie sa ma pupe mai jos de burtica si am refuzat pentru a nu ma simti prost dupa, să am acel regret. Si ma intelege se uita la mine cu fatuca aia de copil suparat apoi ma pupa pe frunte.

Ii spuneam " scuze " iar el " nu ii nimic pui " si ma strângea în brațe stiu veti spune ca e foarte frumos dar ceva imi lipseste ce se intampla?

Acum 2 zile am mers la o prietena si ne.a lasat singuri am stat 2 zile. Ea a plecat. Si am stabilit ca nu vom face nimic am mai stat odata si doar ne.am pupat am stat impreuna. Am stat si dezbracati imbratisati pe intuneric si nu s-a atins de mine fara sa ii dau voie. Mereu imi zice " o sa fie cand o sa fie nu iti mai fa atatea griji " si am stat impreuna am mâncat am facut baita amandoi.

Fără probleme. Nu stiu nu simt mare chestie la nivel fizic nu stiu nu ma excit asa usor si nu stiu de ce nu se atinge de mine daca nu ii dau voie.

Doar în zona de sus mai jos de burtica nu a coborât. Până altaieri Dap vorbim de sex oral. Si eram curioasă multe prietene mi-au spus că este fain dar cum spuneam refuzam. Pentru a nu avea regrete.

Sentimentele mele pentru el nu sunt stabile. Si totusi ii un pas important. Tin la el dar nu stiu daca este iubirea aia. Sau traiesc in trecut nu stiu nu il pot iubi pe omu asta mai mult nu pot desi merita. Si m-a intrebat. Dar cand o face vorbeste de parca ar fi un copil. Si are grija. Si tot.
Si da - i.am spus "da" eram curioasă desi stiam ca nu o sa mearga ceva. Ori corpu meu e asa ori nu ma atrage el ori nu stiu de aceea va cer parerea.

Si m.o sarutat apoi pe gât mai jos pe frunte si a coborât. Dar nu simteam nimic " Fain " cum spun prietenele mele etc.Am simtit o chestie mica apoi s-a oprit si in rest nimic. L-am oprit avea fatuca aia de suparat si m-a imbratisat

. Am stat si eu putin suparata ca nu merge fusese si prima data. Am mai incercat odata mai tarziu. Apoi inca o data dupa un timp si tot nu simteam mare chestie. Am adormit amandoi. Ne.am trezit amandoi dimneata. Si el era trist ca nu merg anumite lucruri ca o iesit prost ca nu m.o facut sa simt mare chestie.

Va dati seama se simțea aiurea. Si el la fel. A adus si lunanarele doar ca imi plac fara prostioare mi.a facut si un masaj.
Si am vorbit despre sentimentele mele ca ceva lipseste ca nu imi e bine ca poate nu suntem compatibili poate nu merge de la inceput mi-a zis " daca nu este bine facem noi sa fie " ce sa faca ca nu mai stie ce sa faca..Si tin la el. Dar ceva nu e in regula in sufletu meu.

Am început să plâng sa ii spun ca daca rămâneam atunci despartit poate rana i se închidea si nu stiu era mai simplu. A început să plângă și el m-a tras spre el si m-a strans tare si plângea. L-am luat la baie era roșu la față și eu la fel.

Si ne.am spălat pe fata si mai avea si chef de gluma " mi-au transpirat ochii nu ii nimic " sau "era cald in camera " si doamne cat il pot rani pe omu asta ca nu pot sa simt mai mult. Vreau sa simt.mai mult vreau sa ma excit cand se joacă prin anumite locuri sa fie totu ok. crying

Ce nu este in regula? Ce anume. Ca doare. Si nici nu vreau sa il pierd. Am un gol imens ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Iti spun eu ce se intampla happy Tu la varsta asta tanjesti dupa un baiat mai,, rau" sa zic asa iar el nu poate sa fie putin mai barbat si mai mai,, rau" de frica sa nu te piarda, ca da, se pare ca e diperat dupa tine happy Tu sigur ca-l iubesti daca simti asa dar dupa cum am zis tu ai vrea ceva actiune, aventura, ceva care sa-ti creasca adrenalina happy va fi odata asa dar va trece foarte mult timp asta e sigur. Ai putea tu sa incerci sa-l inveti sa nu mai fie atat de sentimental, poate numai din cand in cand... nu stiu, creaza-ti tu putina actiune cu el, nu ma gandesc la sex dar poate fii orice, sa nu-ti fie teama ca-l ranesti. Din cand in cand fi mai rece cu el etc. Cred ca asa vei ajunge sa-l iubesti mai mult!

4 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Aatata tam-tam pentru ceva simplu.
Nu te atrage fizic, nu-l placi, nu-ti place cum arata.
Nu te-ai putut indragosti de el, din timp ce nu-ti place de el.
E perfect logic, insa nu stiu, de ce ai mai acceptat o relatie cu el daca nu ti-a placut de el?
Bravo, stiai ca nu simti nimic pentru el si ca nu te atrage fizicul dar totusi i-ai sperante, l-ai aburit.
Sa ma *** in toate nesimtitele de genul, pur si simplu nu va merge, tu nu esti atrasa de el si aia e.
Pune punct, oricum deja e tarziu si el v-a suferii enorm, pentru ca te iubeste.
Tu vei suferii mai putin, din timp ce iti era doar dor de el.
Esti o lichea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Si eu sunt in aceeasi situatie dar pe mine ma atrage fizic dar eu nu pun pret pe asta.Te inteleg.Eu zic sa nu mai continui pentru ca eu am continuat asa si sa ajuns mai rau.Eu zic sa pui punc pentru daca tu dupa un an nu esti fericita nu o sa fi nici dupa 7 ani, intelegi? Cautati alt baiat si vezi diferenta.Eu am ajuns sa il insel si nu e bine.Ori cat de greu iti e eu zic sa te desparti si sa pleci.Sa te muti la facultate intr-un alt oras departe si o sa iti fie mai usor.Eu asa zic ca daca nu poti mai mult nu o sa fie niciodata si nu e bine pentru tine pentru ca nu esti fericita si o sa ajungi psihic foarte rau.Nu ai ce sa faci daca nu se poate nu e si gata.Gandeste altfel si du-te la psiholog si o sa vezi ca e ca mine.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te atrage fizic, dar are un comportament corespunzător cerințelor și nevoilor tale și asta compensează fizicul lui. Te îndrăgostești cu adevărat atunci, când ritmul bătăilor inimii tale accelerează, când ești atrasă fizic de partener, când între voi este acea chimie, acea scânteie, acele sentimente profunde și intense, acele firicele de electricitate ce-ți străbat corpul când îl privești sau când îl atingi.
Nu te atașa emoțional, crezând că, iubirea se construiește treptat precum o casă. Iubirea este ca durerea, te lovești și simți durerea, aceasta nu vine 10 minute mai târziu după ce te lovești. Nu-ți fie frică de a-ți asuma riscul de a fi fericită. Ești DOAR atașată de el emoțional, asta NU înseamnă iubire. Ești DOAR obișnuită cu el. Tu speri că într-o zi vei avea sentimente pentru el. Speranța nu-ți oferă sentimentele dorite. Oricât de mult îți vei dori sau vei încerca să simți ceva pentru el, nu vei reuși. Nu-i poți dicta inimii pentru cine să bată. Te minți că începi să simți ceva pentru el, pentru că nu vrei să-l pierzi. Îi ești recunoscătoare că stă cu tine, deși tu nu simți nimic pentru el, vrei să-l răsplătești prin încercarea de a-ți dezvolta niște sentimente pentru el. Indiferent de cât de mult veți încerca să faceți totul bine, sentimentele nu vor apărea. Ai nevoie de cineva care sa te provoace, care să te stârnească mental și fizic (degeaba va încerca iubitul tău să facă asta, dacă tu nu eşti atrasă de el fizic). Doar pentru că îți impui să simți ceva pentru el, asta nu înseamnă că vei și simți. Tu l-ai ales pe el, dar inima ta NU. Vei regreta dacă o faci cu el pentru că, sufletul nu este de acord să fie el primul. Tu cu el doar ți-ai construit o ILUZIE.
TU-L PLACI PENTRU CE-ȚI OFERĂ (emoțional, financiar), NU PENTRU CE TE FACE SĂ SIMȚI PENTRU EL.
Nu o face doar pentru că respectivul merită (rezultatul faptelor lui să nu fie dăruirea ta), fă-o pentru că simți nevoia, dorința s-o faci cu el. Te minți singură! Cu cât lași timpul sa treacă cu atât va fi mai greu pentru el. Îi irosești timpul. Vorbește cu el și spune-i tot ce simți (sau nu simți pentru el). Ești doar obișnuită cu el, cu timpul îți va trece.
Fă ceea ce e corect pentru sufletul tău, nu-i mai alimenta iluziile.
Baftă!

| DonGiani a răspuns:

Mai bine pune punct și gata. Nu are rost sa îl mai ranesti atât.