| supermari10 a întrebat:

Am o relatie de aproape 7 luni si tin foarte mult la aceasta fata,mi-e foarte greu sa o als si nu pot sa stau cu gandul ca nu o voi mai avea,dar e destul de complicat si m-am saturat, ea are parinti mai stricti si dabea ma vad cu ea 1-2 pe luna,imi doresc enorm sa petrec timp cu ea,dar nici ea nu se zbate atat de tare,poate ii e frica de parinti,am multe planuri cu ea dar mi se prabusesc usor usor, m-am tinut timp de aproape 7 luni asa,are o sora geamana si cand iese,ies amandoua si eu vreau doar sa stau cu ea,nu stiu daca mai merita sa o tin tot asa.m-am saturat, nu stiu ce sa decid mi-e si greu,imi doresc tot felul numai cu ea, doar pe ea o vreau dar vad ca ea nu are stres.

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Las-o.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-o astfel de situatie singura solutia este cea de a renunta fiindca din descrierea ta reiese foarte clar ca relatia existenta intre voi este "schioapa" si cel mai probabil lipsita de viitor. Chiar daca iti este si iti va fi foarte greu sa te hotarasti, trebuie sa accepti realitatea si sa procedezi ca atare. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ia-o pe soră-sa. Măcar încă 7 luni.

| LucyuST a răspuns:

O simpla rezolvare ar fi sa iesi cu alta fata care are timp de tine, si apoi o sa vezi cum usor usor o sa te caute inapoi!