| marianion a întrebat:

Am o relatie de ceva timp si eu si iubita mea vrem sa ne incepem viata sexuala. Nu as vrea sa-i provoc durere asa ca as vrea sa-mi dati niste sugestii de pozitii cat mai confortabile pentru ea. Multumesc!

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiecare cuplu trebuie sa stie ca inainte de dezvirginare trebuie sa fie intretinuta o repriza de PRELUDIU cat mai bine efectuat pentru ca atat fata cat si muschii vaginului sa devina relaxati si canalul vaginal cat mai bine udat. Folosirea prezervativului pe intreaga durata a dezvirginarii, se reduce durerea resimtita la 1/3 sau chiar si 1/4 din intensitatea durerii resimtite atunci cand penetrarea este facuta fara prezervativ. Pozitia cea mai folosita este cea a misionarului, insa puteti incerca si o alta pozitie. Succes. Multa sanatatE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pozitia misionarului ar fi cea mai confortabila pentru ``prima data``, puteti utiliza prezervativ cu lubrifiant pentru a facilita penetrarea.