| dyna_1486 a întrebat:

Am o relatie la distanta d 6 luni si...nu ne-am vazut pana acum in realitate.problema e ca el... d la un timp s-a schimbat fffff mult.nu mai e deloc k inainte...si d fiecare data cand vb despre asta spune ca stie si ca nici el nu mai vrea sa fie asa...ca o sa se schimbe. dar nu dupa mult timp face la fel.si acum nu a mai intrat p mess d ceva timp si in tot timpul asta nu m-a sunat si nici nu mi-a trm msj ca sa vda ce fac macar...eu simt k nu mai tine la mine... dar nu sunt sigura nici macar daca m-a iubit vreodat sau doar s-a jucat.plss spuneti-mi si mie ce ar tb sa fac...eu il iubesc ffff mult si nu stiu daca o sa-mi revin daca il pierd.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alexdop21
De ce sa n-o faca?
Bine, e pacat daca a luat-o pe un drum gresit si incepe sa fie mai rece cu tine... dar uite...ai exact aceeasi situatie ca mine.maine fac 6 luni de cand sunt impreuna cu fata visurilor mele, si nici noi nu ne-am vazut niciodata in realitate.Si cu toate astea, o iubesc tot mai mult pe zi ce trece. Ti-a demonstrat in trecut ca te-a iubit? Cum? Poate e mai rece pentru ca a intervenit monotonia.Incearca sa aduci ceva nou in relatie.Incearca sa faci lucrurile un pic mai,, picante''.sa zic asa...Gasiti noi subiecte de discutie, gasiti lucruri comune care va plac, si pe care le puteti face impreuna.Surprinde-l cu cate un,, te iubesc'' atunci cand nu se asteapta.Crede-ma,il va surprinde placut. Daca nu vrei sa-l pierzi, lupta pentru ceea ce iti doresti.Incearca din rasputeri sa ii faci o vizita inainte sa fie prea tarziu...Mult succes si astept vesti de la tine.

10 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Te-ai gandit ca poate el are alta prietena?
tu te-ai indragostit de cineva care iti scrie pe messwinkingsi nu de cineva real! asa cum a spus si Dara... tipul sigur s-a jucat cu tine, i s-a parut distractiv sa o faca pe don juan si cum s-a plictisit probabil ca ti-a dat ignor... fa-ti alt prieten, real bineinteles si uita de elwinking

mira
| mira a răspuns:

Te-ai indragostit de o imagine, de o irealitate. Ce ai face daca te-ai indragosti de un actor dintr-un film american sau indian? Ai suferi? Ai renunta la o iubire reala? Este bine sa incerci sa-ti gasesti un prieten real nu virtual.

| Dara a răspuns:

Te-ai indragostit de o iluzie. Tu chiar ai pus suflet in "asa-zisa" relatie dar el s-a jucat. Probabil i s-a parut amuzant o vreme dar acum si-o fi gasit pe altcineva si s-a plictisit sa o faca pe "don juan de mess". Se mai intampla, nu e asa o tragedie. Incearca sa-l uiti! Sunt convinsa ca iti va fi foarte greu, dar cu timpul vei reusi. Gandeste-te ca alte fete au avut relatii reale care au esuat din diverse motive, dar la voi, cat ar fi putut tine?
Te cred cand zici ca ti-e greu sa treci peste, dar pentru binele tau, incearca sa nu mai iei legatura cu el si sa consideri ca "nu a fost sa fie". Pastreaza in minte sentimentele frumoase si mergi mai departe. Cand vei gasi baiatul care te va tine de mana cand va plimbati in parc si te va face sa tremuri de emotie cand te va saruta prima oara, atunci il vei uita cu desavarsire pe cel care ti-a furat acum inima pe internet.

| alexdop21 a răspuns:

6 luni a? o viata de om happy in fine sa nu fim rai, in primul rand poate omul si-a gasit o prietena cu care se intalneste, poate s-a plicitisit de conversatii pe mess sau pe telefon si poate vrea si el o relatie serioasa, iesi mai des din casa, fa-ti un iubit real si nu unul virtual si o sa fie ok, aa si nu mai iubi virtual! for the name of God

Răspuns utilizator avertizat
| dyna_1486 explică:

Am incercat sa uit d el si sa am un pr real dar nu merge...nu pot sa-l uit p el...de fiecare data ma gandesc la el si ceva nu ma lasa sa ma intalnesc cu altcineva...eu chiar tin la el...si la inceput nu facea asa...chiar m-a facut sa cred ca tine la mine fff mult dar...nu stiu ce sa mai cred...nu mi-e usor sa renunt.sad

| dyna_1486 explică:

Ok... m-am lamurit...mersi all pentru raspunsuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am facut si eu ca si uhappy si eu am avut o"relatie" q un tip 10 lunihappy...ramasese sa ne vedem in vara asta da deh tongue parerea mea ar fi sa nu mai fi impreuna cu el ...in pr rand k... oricand te poate insela si multe alte chestii...si stai linistita c o sa iti revi u dupa cv vreme...eu mi-am rev dupa 1 luna sau 2 happy

Bafta:*

| ionela_3033 a răspuns:

Sincer nu stiu ce sa spun mie mi se intampla la fel doar ca, cand intra pe mess trebuie sa-l bag eu in seama si simt ca nu mai tine la mine dupa cate i-am facut si totusi el a vrut sa stergem totul cu buretele si sa o luam de la capat nu stiu cum sa te ajut mai bine suna-l u

| ildyko a răspuns:

Crezi ca tin relatiile la distanta iti spun din propria experienta ca nu!sad