| anonim_4396 a întrebat:

Am o stare ciudata, simt nevoia de afectiune din partea unui baiat, insa nu mai am incredere in asa ceva. Il ultimul timp eu eram cea care isi exprima mai usor sentimentele, iar partenerul se retragea din aceasta cauza. Mi-e si groaza sa ma atasez din nou de cineva, stiind ca nu o sa fie nimic serios. Am impresia ca, caut degeaba persoana potrivita, ca nu o sa o gasesc niciodata. Desi sunt deja majora, inca ma incred intr-o imbratisare sau un zambet, ceea ce e destul de rau, imi fac iluzii prea devreme. Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Daca nu cauti, nu ai cum sa gasesti.

| Jameson a răspuns:

Buna.Din ceea ce ai spus observ negativitate in gandirea si starea ta. Iti recomand sa ai o gandire pozitiva. Daca gandesti ''rau'' il vei atrage in viata ta, nu te mai poti simti in largul tau nu vei mai fii deschisa relatiilor etc. O sa vina momentul cand vei gasi o persoana potrivita.

| cristimihailov a răspuns:

Eu inteleg altfel, inteleg ca daca te impiedici, te doare, te ridici si continui.

Nu ai ce sa faci, decat sa continui sa incerci. Poate singurul truc ar fi sa nu te mai astepti la nimic. Atat. Te lasi in voia sortii. Oricum nu poti controla mare lucru din sentimentele lui.

Toti iti vor face ochi buni pana intri in pat cu ei. Dupa aceea, ar trebui sa te uiti la cine ramane. Cu acela ai o sansa.

E viata corect? Poate nu. Dar nimeni nu a spus asta.

Gandeste-te, poate nu iti place mirosul de rahat, dar nu poti sa zici ca nu mergi des la toaleta. E aceeasi problema. Unele lucruri nu le mai bagam in seama.

| StefanChriss a răspuns:

Esti exact reflexia mea, as putea spune, intruchiparea in maniera feminina a ceea ce simt laughing Cel mai bine, ceea ce fac si eu, este sa astepti, la un moment dat dai de persoana potrivita, si nu e nicio drama sa fii single cateva luni, daca in cele din urma dai de persoana care-ti indeplineste standardele big grin Sunt si baieti sensibili, nu doar disperati dupa sex, nu-ti pierde speranta, rezista in continuare, si nu ceda usor, doar pentru ca simti nevoia de afectiune. Nu te multumi cu altceva in afara de perfectiune! Good luck big grin

| alyalynutz a răspuns:

Pai daca el pana acum se dadea la tine si iti facea cadouri sau ceva de genul inseamna ca el tinea la tine iar tu nu simnteai la fel... Si si-a dat seama ca nu esti persoana potrivita pentru el.