| Sill a întrebat:

Am observat ca am primit sase raspunsuri foarte bune in mare dar as mai vrea sa aflu niste pareri deci mai public odata mesajul(sper sa nu deranjeze pe nimeni):

Buna am o problema.Am o prietena cu care ma inteleg foarte bine, radem impreuna, vorbim o gramada, etc.(ca fapt divers trebuie spus ca suntem printre cei mai populari si inteligenti din scoala)si prieteni mei si ai ei spun ca ne-am potrivi foarte bine impreuna, dar nici eu nici ea nu avem curaj sa ne spunem unul altuia sentimentele, dar un foarte bun prieten(sau asa il consideram deoarece stia ce simt eu pentru ea)i-a spus ca o place si acum ei sunt impreuna si ma simt foarte ciudat...parca s-ar fi nascut o creatura in sufletul meu care vrea sa-i vada despartiti(presupun ca e gelozie)

Imi puteti da vreun sfat care m-ar putea face sa ma simt mai bine sau prin care sa o fac pe acea fata sa realizeze cum ma simt intr-un mod subtil?(aceasta intrebare este aproape la fel ca cealalta data de un anonim, tot eu am pus-o dar nu eram logat)

Sill

Viva la Revolution

Răspuns Câştigător
| bluestar a răspuns:

Din mesajul tau eu am inteles ca prietenii vostri spun ca voi v-ati potrivi. si tie iti place de ea. so... eu nu inteleg din asta ca si ei ii place de tine intr-un mod mai amplu (gen relatie) decat ca un foarte bun prieten si tovaras de conversatii.
exista o diferenta mare intre a avea langa tine un foarte bun prieten si a avea un iubit. gandeste-te ca probabil prietenia voastra, in cazul unei relatii intre voi, ar trece pe plan secund, ori ea ar pierde din start un foarte bun prieten.
intr-o relatie de cuplu o persoana se comporta diferit fata de relatia de prietenie. poate iti va parea schimbata; poate nu-ti va placea. cand va veti desparti nu-ti imagina ca va fi totul ca inainte. vei pierde o buna prietena.
cum ar fi sa mergi acum la ea sa-i spui ca "stii de fapt mie imi placea primul de tine"; suna a "eu te-am descoperit primul; ar trebui sa fii cu mine"; ori ea este o fiinta umana, nu un trofeu. eu in locul ei nu m-as simti deloc confortabil sa aud asta de la un bun prieten.
in plus: tipul stia ca tie iti place de ea; ok- urat din partea lui (probabil; desi nu arunc asupra lui intraga vina) ca s-a bagat peste tine; dar cred ca daca si ei i-ar fi placut de tine, l-ar fi refuzat pe respectivul si ati fi fost de mult impreuna. poate ea i-a dat de inteles ca-l place. las-o sa fie fericita; nu ai de ce sa fi gelos. n-o face sa se simta prost fata de tine.
un prieten adevarat se gaseste greu in ziua de azi, este de nepretuit si daca stii sa-l pastrezi langa tine, il vei avea pe viata.

btw- n-ai specificat cati ani aveti...

10 răspunsuri:
| georgegs a răspuns:

E.nasol.ce.ti.se.intampla.si.mie.mi.sa.intamplat.odata.asa
ma.simteam.de.parca.toti.erau.inpotriva.mea.spunei.ce.simti
fati.curaj.ca.daca.nu.mai.tarziu.pto.nu.vei.mai.avea.sanse.
spunei.ca.tu.ai.placuta.primu.si.ca.nu.ai.avut.curaju
sa.ii.spui...e.o.senzatie.ca.si.cum.ti-a.furat.cineva.prietena
...bafta

| cristina a răspuns:

Buna
ar trebui sa vorbesti cu fata aceea si sa-i spui ca de ceva vreme te uiti la ea iti place de ea dar nu ai avut curajul sa-i spui. spune-i ca o placi si ca esti gelos cand o vezi cu prietenul ei(asta sigur ajuta toate fetele adora sa le spuna un baiat ca e gelos) incearca sa lasi rusinea pentru ca nimeni nu-ti va taia capul nu te va batea nu se va intampla nimic rau. incearca si poate cine stie. insista stai cu ea intalniti-va mai des. nu mai sta pe ganduri si sun-o sau vobeste cu ea pe mes si intalniti-va si spune-i ce simti pentru ea asta nu e o rusine si e ceva ce se intampla oricui.toti trecem prin asta
succes:* ( merit fundita?)

| deeeeeeaaa a răspuns:

Api eu ti-as recomanda sa ii zici ce simti pentru ea. in fata

sau daca ti`e rusine zii pe mess.prin sms. etc. zii cum te simti. si nha doar asa vei afla daca ea simte acelasi lucru pentru tine. si daca va fi posibila o relatie intre voi.

nu pierde timpul.pentru ca s`ar putea sa o pierzi de tot.

fa`ti curaj si zii cat mai repede. bafta. pupici :X:X

| alexH a răspuns:

Rupe-i capul fostului tau tovaras. Omoara-l in bataie, dai sadic si cu calm. Umple-l de sange, sparge-i ambii ochi, rupe-i degetele de la maini, apoi picioarele din genunchi. Lasa-l fara dinti in gura, scoate-i limba, baga-i paie in buric si gadila-l in talpi. Sparge-i nasul, nenoroceste-l. Si toate astea de fata cu ea. Sigur te v-a place. 100%

| alexH a răspuns:

Sill, doar nu am vorbit serios. A fost doar un spirit de gluma. Nu sunt deloc violent. laughing

| Sill explică:

Bun ultimul raspuns m-o amuzat dar e o problema:
1)Cum o sa fiu cu ea din moment ce o sa iau 10 ani sau mai bine in puscarie
2)Daca ii fac asta e naspa de echipa noastra(eu cu el suntem in aceiasi echipa de baschet de 4 ani si suntem "temelia" ei)
3)Baiete nu vrea usa ajung nicioadata sa te cunosc, sau daca o fac o sa am grija ca niciodata sa ma mai intalnesc cu tine thumbs up

Sill

Viva la revolution

| Sill explică:

Alex nu-ti fa griji stiu ca glumesti rolling on the floor

Sill

Viva la revolution

| Sill explică:

Eu-13
ea-13
el-14(da arata de 13)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-are curaj impune-te. Ia-o de mina hotarit si mergi pina acolo unde vrei sa mergi depasind nesiguranta.Succes.

| nestea a răspuns:

Eu nu stiu ce mai astepti.doar ca nu e bine sa ii spui direct. un sms sau pe mess. daca nu, tot printr`un preieten, ceva. sau, daca nu, faci niste biletele care i le pui sub banca la scoala de ex : "la ora X te astept in parcul X la un suc " fara sa ii spui cine esti.