| Sill a întrebat:

Buna am o problema.Am o prietena cu care ma inteleg foarte bine, radem impreuna, vorbim o gramada, etc.(ca fapt divers trebuie spus ca suntem printre cei mai populari si inteligenti din scoala)si prieteni mei si ai ei spun ca ne-am potrivi foarte bine impreuna, dar nici eu nici ea nu avem curaj sa ne spunem unul altuia sentimentele, dar un foarte bun prieten(sau asa il consideram deoarece stia ce simt eu pentru ea)i-a spus ca o place si acum ei sunt impreuna si ma simt foarte ciudat...parca s-ar fi nascut o creatura in sufletul meu care vrea sa-i vada despartiti(presupun ca e gelozie)
Imi puteti da vreun sfat care m-ar putea face sa ma simt mai bine sau prin care sa o fac pe acea fata sa realizeze cum ma simt intr-un mod subtil?(aceasta intrebare este aproape la fel ca cealalta data de un anonim, tot eu am pus-o dar nu eram logattongue)
Sill
Viva la Revolution

Răspuns Câştigător
| itarkan a răspuns:

@Sill "Sau as putea sa astept putin si sa folosesc "alternativa" divide si cucereste...intra-adevar as pune la bataie o prietenie si totusi..."
Tu iti dai seama ce s-ar putea intampla daca ea isi da seama ca tu ai fost cel care a vrut tot timpul sa o desparti de celalalt doar pentru ca tu nu ai avut suficient curaj sa ii spui ceea ce simti? Daca ti la ea, atunci lasa-i libertatea de a alege. O poti influenta din exterior(prin faptele tale), dar in nici un caz sa nu intervii in mod direct intre ei. Foarte probabil ca isi va da seama de greseala facuta, si va pleca singura din bratele ceilulalt pentru a fi cu tine. Si atunci celalat baiat iti va fi dusman. Dupa ce ii expui ceea ce ai simtit tu in timp ce el era cu acea fata, desi stia ca tu tii la ea, probabil va redeveni prietenul tau(asta daca gandeste putin, si isi da seama ca puteai interveni in relatia lui, si totusi nu ai facut-o), sau va ramane dusmanul tau pentru mult timp.
succes!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ti-a trecut trenul prin gara.Ai avut naispe ocazii sa ii spui, dar n-ai facut-o!

Acum, asteapta pana o sa termine relatia curenta si nu intervenii intre ei!

| linutza a răspuns:

Ce e de facut oricum nu stii la ce poate duce gelozia aea.stii oare merita sa strici o pritenie? eu spun ca nu. am facut-o si a eshit mai putzi de nimic ...gaseste si tu o gagicutza si vezi ca trece pupici!

| » Iµliaña « a răspuns:

Ai cam gresit. nu trebuia sa ascunzi ce simti cu adevarat pentru ea... Acum lasa timpu sa treaca. si fa tot ce stii tu mai bine sa-i arati ce simti pentru ea cu adevarathappy

| Sill explică:

Sau as putea sa astept putin si sa folosesc "alternativa" divide si cucereste...intra-adevar as pune la bataie o prietenie si totusi...

| Sill explică:

Itarkan sfaturile tale au fost de departe cele mai bune pe care le-am trimit si iti multumesc pentru sfaturi foarte mult, dar spre ca realizezi ca eu vorbesc teoretic, metaforic, la fel cum o gandit Filip al-2-lea.
Si ar fi chiar foarte urat daca mi-ar deveni dusman deoarece facem baschet din clasa a-4-a impreuna(eu sunt intra 7a si el intra 8a)si practic suntem temelia echipei si ar fi chiar naspa daca ne-am certa.
Oricum ai foarte mare dreptate itarkan si iti mai multumesc inca odata ca mi-ai oferit o noua perspectiva asupra lucrurilor.
Oricum cel mai greu e cand dau ochii prin oras cu ei doi tinandu-se de mana(dupa ce terminam antrenamentele)sau atunci cand vad pe messenger status si avut celor doi.

Sill

Viva la revolution