| AndreiPopfrate a întrebat:

Am patit un incident mai nefavorabil de a mi se rupe prezervativul in timpul actului si pana la urma nu mi-am dat seama si am ejaculat in el. Dupa ce m-am dus la baie sa-l verific cu apa am vazut o mica gaurica mai sus prezervativului cu vreo 6cm in lateral departare de zona cu aer in care ejaculezi din care curgea apa.Am mai patit acest lucru tot in aceasta luna de mi s-a rupt prezervativul si era o gaura mica si a luat pastila de a doua zi sa fim siguri dar acum nu mai are cum sa ia pentru ca nu o sa aiba un efect pe acelasi ciclu in aceeasi luna, ce sfaturi aveti? Credeti ca este o sansa mare de a ramane (tin sa mentionez ca era in prima zi de fertilitate mai exact a 9 a sau a 10 zi de cand i-a venit ciclu.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa ramana gravida.

| ania a răspuns:

Daca va iubiti casatiriti- va Dumnezeu a creat sexul doar pentru csdatorie.sa folosesti pastila de a doua zi eun n-are pacat, ovulul frcundat e o fiinta umana careia de la concrotie Dumnezeu i -a dat suflet, sa o omori e crima. Daca mama lua o pastila imediat dupa conceptua ta pe tine te omora nu niste celule. Daca cumva a ramas insarcinsta, fii barbat, casatoruti- va si cresteti copilul.

| Stegman a răspuns:

Cumpara prezervative mai bune nu de 2 lei. Si ziua fertila este a 14 zi dupa ciclu. Nici nu stii daca s-a scurs sperma sau nu. Nu te mai panica degeaba.

| AndreiPopfrate explică (pentru ania):

Doamne ce mentalitate pot avea unii oameni, mergeti cu voia lui Dumnezeu ce pot sa zic.Si eu sunt crestin si imi respect religia doar ca prefer la 18 ani sa ma concentrez pe facultate si nu pe un copil doar din pricina unui asa zis pacat.Mai bine sa credeti in energii si stari si ce e mai bine pentru tine.