| anonim_4396 a întrebat:

URGENTA! Pastila sau nu?
A patruns sperma in vagin daca prezervativul s-a rupt [a avut o gaurica mica] la 5 cm de cap, ceea ce rezulta, logic daca stai sa te gandesti, ca nu ar prea avea cum sa iasa.Prezervativul era destul de strans pe penis, deci nu avea sanse sa iasa pe langa,sa alunece, etc.
Sunt in perioada fertila.
Inainte sa aiba loc ejacularea, am vazut un punct negru pe prezervativ [ locul in care s-a rupt/gaurit ] si credeam ca e o scama si nu am dat importanta, nu parea rupt sau ceva de genu ptc ne-am uitat atenti. Am continuat si numai dupa ce a ejaculat [ fiind al 3-lea nr ] si l-am umplut cu apa ne-am dat seama ca are o gaura la 5 cm de cap.Era o gaurica tare mica, de abia ca iesea apa prin ea.
Sa iau pastila sau nu?

8 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Rezulta faptul ca tipu' n-a avut bani de Durex!

| 2EXA a răspuns (pentru Florentina9210):

Durex am folosit! de la farmacie luat.

| Florentina9210 a răspuns (pentru 2EXA):

Te-a fraierit. O fi fost folosit inainte, e naspa ca un prezervativ nou sa prezinte un orificiu ( gaurica ).

| PsihoSex a răspuns (pentru 2EXA):

Atunci data viitoare sterge-l pe primul de lubrifiant si mai trage unul peste primul, pentru maxi siguranta!

| 2EXA a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu l-am deschis singura, desteapto! Tu auzi ce vorbesti macar?!

| whatevernvm a răspuns (pentru 2EXA):

Las-o pe Flori, nici nu a vazut cum arata un prezervativ, ea crede ca e din lana in stilul sosetelor.

| whatevernvm a răspuns (pentru PsihoSex):

Am auzit ca e aiurea sa pui doua. Sunt sanse mari sa se frece unul de altul si sa se rupa mai usor decat s-ar fi rupt doar unul singur. E o prostie

| CuriousStuff a răspuns:

Exista un risc sa ramai insarcinata. Cat e de mare nu stiu. Depinde cat de strans statea prezervativul si mai multi factori. Daca esti sigura ca erai in perioada fertila si nu sunteti pregatiti sa aveti un copil eu as zice sa iei pastila.
Asteapta sfatul lui corbulalbros, el e specialistul pe aici in astfel de situatii.