| anabarbu12345678910Abc a întrebat:

Am probleme menstruale, îmi vine ciclul foarte rar, o data la cateva luni, si nu stiu ce sa fac. Mi-am inceput viata sexuala. La ginecolog nu prea as vrea sa merg.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Din păcate, nu este doar de natură ginecologică ciclul foarte rar! Problema este mult mai complexă, dar trebuie mult curaj și răbdare ca să vedeți ce aveți!
Poate fi o traumă din copilărie, poate fi de natură psihică, neurologică.
Sau pur și simplu, o nedezvoltare completă a sistemului reproducător!
Dar, trebuie consult medical multidisciplinar.
Dar, și un partener înțelegător, alături de dumneavoastră!
Sănătate!

| corbulalbrosu a răspuns:

SINGURA/UNICA posibilitate de a afla despre ce este vorba si care este tratamentul de urmat o reprezinta : CONSULTATIA GINECOLOGICA efectuata de un medic ginecolog specialist. Multa sanatate!