| Andreutza96 a întrebat:

Am revenit oh go on.va vine sa credeti? mie nu laughing ma asteptam sa fie altfel de data asta dar m`am inselatsad

Sa va povestesc cum a fost happy

M`am impacat cu el si totul a fost frumos timp de 3 saptamani :X
Ne intelegeam foarte bine se purta si mai frumos cu mine decat prima data.
mi-a propus chiar sa ne mutam impreuna dupa ce vine de la ai lui (ai lui sunt plecati in cehia) s`a jurat ca ma iubeste.
Mai pe scurt chiar ma convinsese ca tine la mine, dupa felul in care se purta cu mine si prin faptul ca mi-a propus sa ne mutam impreuna (si nu glumea era hotarat sa vina sa vorbeasca cu ai mei ca fara acordu lor nu am vrut eu sa plec si nici el big grin).
Dar.totul s`a terminat intr-o frumoasa zi de duminica cand s`a schimbat radical. L`am intrebat ce are mi-a spus ca nu are nimic, l`am intrebat de ce s`a schimbat si mi-a zis ca "are o stare naspa" si ca "nu are chef de nimic", i-am zis "ok atunci te las sa-ti revi si dupa vorbim" a zis "bine te iubesc" si a inchisstraight face
Atunci a fost ultima data cand am vorbitstraight face
Nu l`am mai cautat nici eu.peste vreo 2 zile a intrat pe mess, nu a vorbit cu mine si peste vreo saptamana(chiar pana sa plec eu la mare) si-a pus la avatar poza cu fosta lui gagica x( (evident s`au impacat)
Cand m`am intors de la mare a schimbat si el poza de la avatar straight face.
Pentru mine e clara treaba. iar a inceput aia cu show`urile x( si el cum e "baiatu mamii" x( sa nu`si dezamageasca mamica prefera sa stea cu aia x(

Poate vreun baiat sa`mi explice si mie ce e in capu lui? ca eu nu pot sa-l inteleg oricat m`as straduistraight face
Baietii.chiar asa de prefacuti puteti sa fiti incat sa jurati ca iubiti si sa propuneti sa va mutati impreuna doar pentru...nici eu nu stiu pentru ce.pentru ca oricum avea tot de la mine >:". nu era nevoie sa`mi jure ca ma iubeste ca sa ma culc cu elstraight face.
Deci.care ar fi motivu pentru care a facut toate astea?straight face
Va intreb pe voi ca de la el nu o sa primesc o explicatie.prea curandoh go on prea mandru sa recunoasca ca a gresit si extrem de orgolios ca sa`si ceara scuze straight face

Astept raspunsurile voastre...multumesc :*

5 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Si daca ti-ar "da o sansa" tu te-ai intoarce la el cu bratele deschise? NU face astastraight face. Sa nu crezi niciodata intr-un juramant, pentru ca niciodata nu este 100% un lucru. Plus ca trebuia sa astepti pentru ca dragostea vine si ea in timp, nu faceti toti pasii de la inceput, ca dupa ceva timp sa vedeti ca v-ati descoperit toate misterele ce le aveati la inceput si nu mai e niciun farmec in alte intrebari, alte lucruri facute impreuna.
A fost decizia lui, nu a maica-si. Nu-l mai scuza pe el spunand ca a luat decizia gresita din cauza dumneaei, deoarece nu cred ca asta e adevarul. Daca tu vrei sa iti dea expicatii, cere-i, desi ma indoiesc ca va putea sa spuna adevarul. Am mai intalnit fete care, dupa ce au fost inselate de nu stiu cate ori, inca isi asteptau "iubitul" cu aceleasi vorbe gen "stiu ca tuh pe mine ma y0obeshtyblushing". Gresesti o data, de doua ori, dar daca il lasi asa se va repeta la nesfarsit pentru ca e dorinta aceea de a cunoaste si pe altele. Daca el nu-si da seama de ce are langa el, e treaba lui. Daca isi da seama si fuge la alta, e treaba ta.
Nu poti stii niciodata daca te-a iubit asa cum a spus sau nu si nu l-am cunoscut eu ca sa imi dau cu parerea, dar iti spun sa te gandesti de doua ori inainte de a-i mai da o sansa.

| Andreutza96 explică:

Am zis "sa nu`si dezamageasca mamica" pentru ca dk afla maicasa de circurile care i le face fata aia si masa o sa se supere pe el... cel putin el asta sustinestraight face
Sper ca acum cand e plecat la ai lui sa vorbeasca cu ai lui si sa-i explice cum sta treaba happy
Asta o sa faca daca chiar tine la mine cum a zis oh go on desi am inceput sa ma indoiesc si de faptul ca a tinut vreodata la mine.
Poate gresesc. dar poate nu sad
Ce ziceti?:-> sanse de impacare mai sunt?
Adica nu stiu daca as mai putea sa-l iert si daca ar merita dar eu vreau sa-l vad in fata mea dandu`mi explicati pentru tot ce a facut straight face
Doar atat as mai vrea.chiar daca mai tin la el.trece big grin

| Andreutza96 explică:

Am 19 ani. "96"vine de la altceva:p deci nu va ganditi ca sunt o pustoaica de 14 anioh go on n`as fi atat de dereglata incat sa ma mut cu un baiat daca as avea 14 ani si nici ai mei n`ar accepta.

Ai lui ma cunosc de cand eram mica se cunosc si parinti intre ei nu e impotriva mea nimeni, chiar erau de acord cu mine. deci faza ca ar fi vrut maicasa sa scape de mine iese din discutiewinking

Nu am zis ca maicasa este vinovata de cum a reactionat el.singurul vinovat este el si sunt constienta de chestia asta. Faza e ca pe el il intereseaza foarte tare ce zice maicasa si cred ca nimanui nu i`ar pica bine sa auda ca la baiatu ei la poarta se duc 2 disperate si urla si fac scandal pe acolo doar pentru ca nu o mai place baiatu pe fisa oh go on

Deci nu maicasa e vinovata pentru cum a reactionat el, el e vinovat ca in loc sa-i explice situatia lu maicasa (care sunt sigura ca ar intelege si i`ar spune sa ramana cu mine in continuare pentru ca odata si`odata o sa se potoleasca alea) prefera sa taca sa se desparta de mine si sa stea cu aia cu care nu se intalneste decat o data pe saptamana (stiu din sursa sigurabig grin) pentru ca din cate am inteles si din cate imi zicea si el nu o mai suporta (si se vedea si din comportamentu lui)

Exact asta nu inteleg eu...nu o suporti nu`ti mai place dar renunti la persoana pe care susti ca o iubesti pentru ea x(...
cum e posibil asa ceva?oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pot sa te intreb cati ani ai?

| Miha_7664 a răspuns:

Buna nu sunt baiatlaughing
Dar am avut o situatie asemanatoare din care am iesit castigatorebig grin
asa...
pai poate ca parinti sai cand au ajuns acasa lau vazut asa in al 9lea cer si poate lau intrebat ce ai ma? iar el le. a povestit ca ar vrea sa se mute cu tine.bla bla bla si poate parinti lui nu au acceptat ca baiatul "mamei" sa fie cu alta fata pe care ei nici nu o cunosteau si poate ca sa scape de tine sa il fii convins sa puna poza aia si poate el te iubeste cu adevarat dar parinti lui n-ar fi de acord cu relatia asta.
deci nu stiu vb cu el :* fata draguta date bine pe langa parinti lui si poate o sa te agreeze mai mult decat pe fostawinking
multi pupici si baftaa:*
fundita?love struck