| CerceluşulAlb a întrebat:

Acum un an si jumatate am fost cu un tip pe care l-am iubit mult. Dar el s-a despartit de mine pe motiv ca a auzit ca l-am inselat, dar nu era adevarat. Nici macar nu m-a lasat sa-i mai zic ceva si am rupt orice legatura. Dupa un timp m-a cautat iar si ne-am impacat ca amici. Dupa un alt interval de timp, in care radea de mine si de prietenii mei etc, s-a trezit "peste noapte" ca ma iubeste iar. Mi-a zis ca ii pare rau si l-am iertat. Am mai fost o data cu el, dar si-a batut joc. Ca motiv de despartire: "Voiam sa tinem relatia secreta, dar prietena ta a zis la toata clasa si nu mai putem fi impreuna". Dupa acest incident am pastrat legatura. Dupa cateva luni in care nu prea am vorbit, m-a cautat iar si mi-a zis ca ma iubeste. I-am zis sa-si vada de treaba lui, pentru ca in tot acest timp era indragostit si de o colega. Dupa alte cateva luni s-a intamplat iar, aceeasi poveste, doar ca ii placea de alta fata. Acum cateva zile, din nou. Dar de data asta se tine bine. Ii dau de inteles ca nu mai vreau, dar el insista si zice ca m-a iubit, ca ma iubeste, ca nu vrea s-o lase asa. Pe Facebook apare ca are prietena, si inainte sa inceapa sa-mi zica astea, avea la avatar o poza cu o fata, si la status "Te iubesc (numele ei)". I-am zis de asta si zice ca, de fapt, e verisoara lui. Nu prea as vrea sa ma impac cu el, pentru ca se vede ca nu s-a schimbat si mi-e frica sa nu fie cu mine din plictiseala sau sa ma foloseasca. Poate minti foarte usor; de unde am certitudinea ca zice adevarul?

2 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Da' e clar ca te foloseste, sau cel putin te'a folosit. Deschide putin mai mult ochii, gandeste-te ca ai fost o unealta pentru el, capul sus si ai grija la astfel de baieti. Te minte ironic, e la fel ca 70% dintre baieti. Acum trebuie doar sa te axezi pe unul dintre cei 30%. Bafta!

| CerceluşulAlb explică:

Imi cer scuze pentru postarea lunga. happy