| Bombonica_5811 a întrebat:

Sunt foarte suparatasad din cauza fostului meu prieten, ne-am despartit acum 1 luna, el nu a mai vrut sa fim impreuna, zicea ca in atatia ani a fost numai vina mea, si ca el nu are nici o vina ceea ce nu e adevarat pentru ca el s-a schimbat de acum 3 luni cand a inceput sa ma injure daca ne certam si mereu nu ii convenea cate ceva, anul trecut de revelion m-a intrebat daca vreau sa fiu sotia lui, imi spunea ca vrea sa ne mutam impreuna si ca vrea sa ramana cu mine toata viata, si ca nu credea vreodata ca o sa gaseasca o fata exact cum isi dorea.de cand suntem despartiti ma suna in fiecare zi sa vada ca fac si imi spune ca vrea sa ramanem amici, lucru pe care eu nu il vreau, am iesit de cateva ori pe afara se purta frumos cu mine ca si inainte de a ne fi despartit ma tinea de mana iar dupa ce ajungeam acasa imi trimitea mesaje ca el vrea sa faca totul sa fie bine si mie mereu nu imi convine cate ceva, lucru care nu este adevarat. I-am spus sa nu ma mai caute ca imi face mai mult rau dar nu vrea sa nu ma mai caute ma suna intruna, i-am spus macar cateva zile sa nu ma mai sune nu i-a convenit dar a acceptat in cele din urma si nu am vorbit 1 spatamana dupa care l-am sunat sa vad ce face si imi spunea ca ii e dor de mine daca vreau sa ne vedem ca i-a fost greu fara minestraight face mi-a propus sa ne vedem si am aceptat dar cand ne-am intalnit am crezut ca si-a dat seama ca a gresit daca zicea ca ii este dor de mine, dar nu a fost asa ne-am intalnit nici macar nu ma salutat nu ma pupat nu nimic, nici eu nu i-am spus nimic daca am vzut ca face asa, si m-a luat de mana si ne-am plimbat prin parc nu prea am vorbit l-am intrebat daca are ceva si mi-a spus ca el e obosit si ca nu se simte bine si ca ce sa faca acum sa sara in sus de bucurie ca ne-am intalnit?straight faceAm ajuns acasa si el m-a condus si i-am spus sa nu ma mai caute ca mai mult rau imi face si el mi-a spus ca oricum nu ma mai iubeste si ii e indiferent cum ma simt ca e mai bine asa si ca asa ar trebui sa fac si eu straight face dupa care a plecat.Ma sunat sa imi zica ca a ajuns acasa si i-am spus sa nu ma mai caute.Peste 1 ora ma suna iar, si ne-am luat la cearta i-am sus ca nu vrea sa raman nici o amica cu el si el a zis ca el asa vrea si asa o sa ramanem si ca el o sa ma sune mereu si o sa mai treaca pe la mine sa vada ce fac ca ii sunt draga si ca sunt frumoasa si de aia o sa ma caute dar nu mai vrea nimic.si ca e bine sa ramanem amici. l-am intrebat atunci daca nu mai vrea de ce spunea ca ma iubeste si fara mine nu sta si ca vrea sa ne mutam impreuna si mi-a spus:" pai pentru ca la inceput am crezut ca esti altfel dar dupa 1 an jumate mi-am dat seama ca esti altfel si ca nu esti genul meu deci mi-am luat teapa"straight facestraight facestraight face si i-am spus atunci de ce nu te-ai despartit atunci de mine? si radea si mi-a spus ca daca mi-a facut rau ca ne-am vzut azi mai bine nu ne mai intalneam straight face deci nu pot sa cred ca a putut sa imi faca asa ceva, dupa aproape 3 ani, si cu 2 saptamani inainte sa ne despartim imi spunea ca fara mine nu sta si ca ma iubeste numai abureli. Voi ce parere aveti ca eu nu stiu ce sa mai cred si nici nu stiu ce sa mai fac ca imi e greu sa accept ca se poarta asa cu mine sad (app el e si ofire mai introvertita niciodata nu mi-a spus daca il doare ceva sau daca la suparat ceva la mine sau la altii). fundita

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Aici depinde numai de tine, tu trebuie sa fii tare si sa nu iy mai raspunzi la telefon si sa il eviti mereu, dupa cum se comporta se pare ca isi bate joc de tinesaddaca te mai iubea macar nu te mai cauta ca sa iti faca rau, dar asa el vrea sa fie liber, dar totusi sa te aiba la mana... mie nu mi se pare corectthinking tie? nu cred.tocmai de asta arata-i ca e gata pe bune...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La cat ai scris aici uf ma doare capulwinking incearca sa prescurtezi

| Anakatsu a răspuns:

Asta e nu regreta nimic ce a fost a fost daca te-ai simtit bine. stii tu doar asta conteaza considera un capitol incheiat si incearca sa iti refaci viata cu altul esti tanara si cum zici tu si frumoasa asa ca nu ai dc sa te temi tongue doar ignora-l si nu ii mai da asa multa atentie

| Missy_4676 a răspuns:

El ar trebui sa accepte decizia ta de a nu mai fi amici, chiar daca nu e frumos. Daca tu consideri ca nu poti suporta ideea ca nu mai sunteti impreuna, nu ii mai da nas degeaba, schimbati numarul. fa in asa fel sa nu poata da de tine nici in ruptul capului. Ori o sa se intoarca la tine cu coada intre picioare, ori o sa te uite.si tu la randul tau o sa faci acelasi lucru.Inceputul e mai greu crede'ma!
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea aceiash situatie e la mine, m-am pregatit sa fiu cu el nu sa renunt, dar probabil el asta nu doreshte, am fost impreuna 8 luni nu este asa mult dar eu am invatat mult prea bine sa fiu cu dinsul, si acum, el nu mai vrea sa fim impreuna... nu iti ramine draga sa inveti de a fi fara el, si dala la mama dracului, ca pe sigur nu e nevoie in viata ta de cei ce te fac sa suferi. de prietenia lui sa nu ai nevoie. sa stii ca daca ca iubit nu te-a facut fericit ca prieten nu o sa te faca nici atit. tu fii bravo si o sa fie bine