| anonim_4396 a întrebat:

! Am sa expun situatia asta pe larg, unii dintre voi o cunoasteti deja. Va rog sa cititi pana la capat. Acum cateva luni, respectiv 6, am invitat un barbat (prin mesaj) ce-i drept insurat, sa iasa cu mine in oras. Era prima data cand faceam asta dar era STRICT ca sa conversam, sa ne cunoastem mai bine, nu urmaream sa-l fac de bani, sex sau vreo relatie cu beneficii, NU. Eram atrasa de el pentru atitudinea lui si ceea CE PAREA a fi. Eram si singuratica la vremea aceea si stiu ca m-am pripit cand i-am lasat mesajul. El m-a blocat la o saptamana dupa aceea iar apoi a expus mesajul altora, denigrandu-ma printre cunoscutii lui, facand caterinca pe seama mea ceva vreme. Ati putea crede ca-i om serios care isi respecta sotia (familia) dar NUU. Asta am crezut si eu initial. Am aflat dintr-o sursa de incredere si apropiata lui (am si verificat personal sa vad daca e asa) ca el ACCEPTA AVANSURILE altor fete/ femei, flirteaza cu ele, e foarte atent si amabil cu ele, fie ele intr-o relatie/casatorite sau nu. Adica propriu-zis, el le da unda verde lor daca ele ii trimit mesaje de genul cum i-am trimis eu. Precizez ca la vremea aceea eram grasuta (nu exagerat), nu ma machiam, nu ma imbracam elegant dar ma spal, imi fac manichiura si pedichiura, etc, si urata nu sunt. Aveam o situatie materiala si sociala modesta la vremea aceea, nu aveam serviciu si nici "pipiță" din aceea cu functie va dati seama ca nu eram. Care ar putea fi cauza? Cu ce am gresit eu, personal?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Femeile ce isi dau intalniri sau flirteaza cu barbati insurati isi cam merita soarta daca patesc ce ai patit tu.Ca el isi insala nevasta e greseala lui si asta ii e caracterul, dar nici tu nu ai un caracter prea frumos daca te bagi in seama cu un barbat insurat.Bine ca nu te-a prins nevastasa sa te paruie.
Si dupa prietenul meu umbla o femeie maritata, dar el mi-a spus si s-a rezolvat.I-am zis sa ii spuna cum sta treaba si sa inceteze ca daca nu intervin si eu si daca a vazut ca nu ii merge si-a vazut de ale ei.
In cazul tau ce poti sa faci este sa iti vezi de ale tale si sa il lasi in pace, indiferent cum ai aratat sau areti nu ai ce sa cauti cu un barbat insurat.

| Andreeush a răspuns:

Ai greșit că i-ai dat mesaj unui bărbat însurat.
E strict problema lui că nu își respectă familia și că filtrează cu alte femei de vârsta ta.
Tu ar trebui să îți vezi de viața ta și să stai departe de probleme.

| Emma30555 a răspuns:

Nu anticipezi unele lucruri din naivitate El nu e un bărbat tocmai bun, dar și tu faci greșeli sa crezi ca dacă inviti un bărbat și însurat va ieși ceva bun. Probabil te a luat la mișto și datorita comportamentului tău, depinde acum cum te ai comportat și tu.

| ywar a răspuns:

Nu ai gresit cu nimic. Poate ai gresit cand tu ai invitat un barbat insurat in oras sa iasa cu o femeie "single", ca tine. Aici eu cred ca puteai sa faci ceva. Stiu ca e insurat, nu ma incurc cu el.
Acum el... e clar ca el e genul acela care-i interesat de trofee. Nu va renunta la acest stil. El stie de ce, dar oricum nu asta e treaba ta acum.
Nu ma mira ca dansul face ce face si nu ma mira ca se lauda. Specific. Ce poti face.
Exista 2 variante.
Vrei sa salvezi o casnicie? Nu spune nimic, treci mai departe - a fost o intamplare pe care nu trebuie sa o repeti.
Vrei sa salvezi o casnicie? Du-te si vorbeste cu sotia lui si spune-i ce are acasa. De acolo treaba ta se termina.
Deseori barbatii acestia nu se opresc. Femeia de langa ei, nu are nicio vina sau aproape nicio vina. Poate-l lipseste ce ceva, poate-l frustreaza sau poate e deranjat la mansarda. Nu ai de unde sa stii.
'Bafta! Nu te mai baga in situatii nasoale.

| DeathOfDreams a răspuns:

Încă mintea mea nu poate percepe acel "Nu voiam o relație, nimic material și nici prieteni cu beneficii".
Doar fiindcă ți se pare comportamentul lui atractiv și vrei să-l cunoști, nu-i un motiv să ieșiți, având în vedere că e căsătorit, indiferent că ține sau nu la căsnicia lui.

Nu m-am gândit că e un om atât de serios din moment ce-a ieșit cu tine, fiindcă oamenii nu te cheamă pur și simplu să ieșiți, fără să aveți vreo prietenie sau vreo legătură. laughing

Dacă ai greșit cu ceva?
Da, probabil să-i faci oferta respectivă.
Și acum greșești pierzându-ți vremea gândindu-te la el atât de mult, dezvoltând o obsesie pe asta.
Totuși, no offense, dar ce te-așteptai să se întâmple? Să ieșiți să vă cunoașteți și să fiți prieteni la cataramă după?

Aparent e un om nașpa, conform spuselor tale, așa că de ce ți-ai mai bate capul cu asta?
Să le spună prietenilor lui ce-a vrea, nu-i treaba ta. Nu-i treaba nimănui. Oamenii spun multe oricum.

Plus că el e jalnic. Atâta minte are, că o ieșit cu tine și după o vorbit cu prietenii lui. Și mai iese cu altele și cel mai probabil face la fel. Waw, super matur. Dacă tipii ăia râd la rândul lor, sunt la fel de jalnici ca și el.

Nu e vorba de cum arătai, sau de starea ta materială, sau de comportamentul tău, e vorba că ai întâlnit o persoană total nepotrivită cu care ai ieșit.

Detașează-te, dă-i block dacă te ajută, dar las-o baltă.
Sunt ferm convinsă că ai treburi mult mai importante decât gândindu-te la el.
Da, greu de făcut, blabla.
Dar încearcă să vezi situația din perspectiva mea.
Ai vrut să cunoști un tip căsătorit, l-ai cunoscut, apoi ai aflat că a făcut mișto de tine cu prietenii lui, și cel mai probabil nu ai fost singura în situația respectivă, având în vedere că se întâlnește și cu altele.
Practic, ai toate motivele să-ți bați piciorul, iar tu te întrebi cu ce ai greșit?

Cut the bad people out of your life and watch your business.
Și pe viitor, înainte să faci ceva de genul, gândește-te de două ori.

| simpluone a răspuns:

Personal ai gresit ca ti-a placut de unul ca el. Mai nasol e faptul ca inca iti mai place, iar asta e chiar masochism!

| DanyDav a răspuns:

Mi se pare mie sau ai făcut o obsesie pentru tipul ala!
Vorbesti de parca il vrei doar pentru tine sau mort.
Eu zic sa l trimiți de unde a iesit si sa iti vezi de viata ta faină!