| Izabella17 a întrebat:

Am si eu mici "probleme" cu iubitul meu daca le pot numi asa. Cu mine se poarta foarte frumos, nu am nimic de zis. Dar, cu alte persoane are un caracter mai dur, adica ii place sa jigneasca, chiar sa si injure. La inceput am crezut ca are acest caracter din cauza sportului care il practica, el face Kickboxing de 3-4 ani. El a implinit de curand 18 ani, iar eu am 17 ani, diferenta dintre noi este mica. Va dau un exemplu:"Azi am fost cu el la o cafenea si o persoana de la 2-3 mese se tot uita la noi, dar foarte insistent. Si iubitul meu a inceput repede cu replici:"Daca te mai uiti mult iti rup gatu". Si persoana respectiva ii raspunde:"De ce frate? Nu am voie sa ma uit" si iubitul:"Poate te scot afara si te iau si la bataie." Cand m-am vazut azi pusa in situatia asta, credeti-ma ca nu stiam ce sa fac. Acum cateva zile mergem cu el prin parc si un tip s-a uitat la el si iubitul meu imediat a inceput: "Ce p. te uiti ma la mine". Cu mine se poarta foarte frumos, dar nu stiu de ce are acest comportament fata de alte persoane. Nu stiu cum pot sa-l schimb, nu imi place deloc comportamentul lui. sad Niste sugestii, va rog!

1 răspuns:
| pynnk a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui ca nu e normal cum se comporta. poate este gelos.cel mai bine este sai explici u ca nu este frumos ce face si ca te deranjeaza aceasta agresivitate.succes:*