| Roxynikka a întrebat:

Buna seara,

Sunt impreuna cu iubitul meu de 8 luni si totul merge perfect, eu am 17 ani, iar el 18, este o diferenta foarte mica intre noi.

Cu mine se comporta superb, niciodata nu ne-am certat sau sa ma jigneasca, dar cu alta persoane are un comportament nu tocmai adecvat. El practica kickboxing de 4 ani si la inceput am crezut ca din cauza asta se comporta asa cu alte persoane.

De exemplu, ieri am fost prin parc cu el si o persoana se uita foarte atent la el si iubitul meu dintr-o data incepe sa o jigneasca pe persoana respectiva, ii spune: "Ce p*ula mea te uiti ma". Nu stiu cum pot sa-i schimb comportamentul. sad

El are un anturaj destul de periculos din cate am vazut, cativa prietenii au avut si unui inca au cu politia. El niciodata nu ma ia cu el in oras cand este cu prietenii lui, ii spune doar atata: "E mai bine sa nu mergi, eu vreau doar sa te protejez".

Am nevoie de cateva sfaturi sa-i pot schimba macar putin comportamentul. Multumesc!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca poti sa-i schimbi comportamentul si in ziua de azi nu strica sa fi un pic dur dar atat timp cat tu esti respectata de el totul e bine

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Pe el nu cred ca-l poti schimba, dar el pe tine da. In rau.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum se comportă cu altii, tot asa se va comporta, mai tarziu, si cu tine.

| traxes a răspuns:

Nu schimbi un kickboxer cum vrei! Mai bine il faci pe el sa isi dea seama cum ar trebui sa se paorte bagandul in cercul tau de prieteni! Good Luck My Friend!

| surprizadeciocolata a răspuns:

Un sfat, ar fi sa incerci sa vorbesti cu el despre comportamentul sau... sa ii spui exact ceea ce simti..ca te sperie, sau ca te face sa te simti jenata. nu trebuie sa mai fie limita in comunicarea dintre voi2 dupa atata timp.

desigur, ai putea sa incerci sa-l indepartezi de prietenii sai, dar s-ar putea sa nu aiba efectul tocmai dorit.s-ar putea sa-ti reproseze lucrul asta si chiar sa stricati relatia.

apreciaza-l asa cum este, daca nu nu mai sta cu el pentru ca cu cat o sa incerci sa-l schimbi. cu atatea reprosuri vei avea pe viitor de la el.

| Rares1223 a răspuns:

Poi din cate ai scris imi dau seama ca tinela tine si te place dar acest comportament este intr-adevar din cauza sportului si a prietenilor cu care spuneai ca iese in oras. Deci cel mai bine ar fi sa il indepartezi putin de prietenii lui. Poate va avea ceva efect. Iti urez mult succes!