| bianca_9443 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat! De ceva timp mi se intampla un lucru ciudat pot sa zic cu un coleg.Sunt agitata in prejma lui, sincera sa fiu ii plac fizicul cam 50 la suta. Dar nu stiu daca el ma place si atept sfatul vostru de cate ori am iesit cu colegii era si el dar noi tot ne contraziceam, iar eu dupa o perioada nu vroiam sa mai vb cu el, vroiam sa il evit deoarece incepusem sa il plac, nu as vrea sa incep sa ma indragostesc fara sa imi dau seama.De atunci am mai iesit cu fetele si cu 2 colegi inclusiv el.care a stat langa mine, am vrut sa ii cedez locul ca sa vb cu colega mai bine dar nu a vrut a spus ca sa stau linistita, nu stiu ce se intampla fara sa vreau sunt atenta la gesturile lui, si de multe ori il prindeam cu privirea indreptata spre mine, dupa care cand mi-am dat seama aplecase capul. Ce vreau sa va povestesc este ca, eu incerc sa-l evit iar el zice ca stie ca nu il suport, dar n-am ce face desii eu il chiar simpatizez...si i-am spus ca nu am nimic cu el, iar el mi-a spus da sigur ca nu ai atunci probabil eu am.la un moment dat doar eu cu el ne auzeam discutand si enervandu-ne colegele spuneau ca ce avem li se parea ca ne tachinam si zicea ca voi stiti ce se zice de cei ce se tachineaza, ca se iubesc, iar eu am inceput sa rad si la gluma am zis da il iubesc de nu mai pot, da il iubesc ca pe un coleg nimic mai mult pentru ca nu e asa o pers importanta pentru mine. s-a suparat. a doua zi bineinteles nu m-am putut abtine si i-am tr un mesaj in care i-am spus ca daca am exagerat cu ceva imi cer scuze. iar ziua urmatoare cand ne-am intalnit mi-a spus ca imi multumeste de mesaj doar ca el se aprinde foarte repede asta e problema.tot s-a bagat in seama cu mine ma priveste de aproape in ochi foarte tare ne comportam ciudat de fiecare data cand ne intalnim suntem agitati! iar el zambeste putin si se inroseste! voi ce spuneti? e o placere reciproca dar ascunsa? astept sfaturile voastre cat mai repede! chiar am nevoie de voi.

Răspuns Câştigător
| Angelsergiuboy a răspuns:

Pai tipu chiar te place da e timit tu din cate am citit esti agresiva cu el sau ceva de genu daca ai putea sai arati cal placi poate ar avea curajul sa-ti spuna ca te place sau ai putea face tu primul pas nu stiu doar o parere daca te-am ajutat 1 funda te rog

1 răspuns:
| PrinţeSisi a răspuns:

Te place fato:*pana la urma o sa iti zica sa te cumb cu el:Xsmugfunda?:X