| bianca_2113 a întrebat:

Am nevoie de un sfat de ajutor! De fiecare data cand ma intalnesc cu un coleg ne tachinam PANA ajungem la cearta.ne enervam pur si simplu din orice.intr-adevar e dragut il plac dar nu cat sa am o relatie cu eldeoarece eu am prieten.de multe ori il evit din cauzele acestea. el tot timpul imi spune ca stie ca nu il support sic and se uita la mine imi zambeste sau se inroseste putin. s-ar putea sa ma placa ce spuneti? ma gandesc pentru ca de ex, am avut o iesire cu ei in fata mea era un coleg, o colega iar langa mine in stanga el si in dreapta o colega. bineinteles ca l-am intrebat daca vrea s ail lass a stea langa colega mea ca tot vorbeau, ca sa se inteleaga mai bine am zis ca ii dau sansa sa stea langa ea, el mi-a spus sa stau linistita nu e nevoie sa ii dau locul e bine unde staam inceput sa avem dicutii iar el dintr-o data mi-a spus ca stiu ca nu ma suporti dar asta e trebuie acum sa ma suporti si zambeadeoarece eu nu prea l-am bagat in seama i-am spus eu ca n-am nici o treaba cu el si el a zis da probabil ca atunci eu am cu tine.adevarul e ca imi e drag si cum sa zic, mi-e frica sa nu fie cumva dragoste sau poate doar atractie nu stiu si eu sa nu imi dau seama. Totul sa lasat cu nervi si cearta. iar colegele ziceau stiti ce se zice de cei ce se tachineaza.ca se iubesc. el nu a zis nimic s-a uitat in jos iar eu am zis in gluma d ail iubesc de nu mai pot si am rasapoi am zis in serios d ail iubesc ca si coleg nu e o pers atat de importanta ca s ail iubesc mai mult decat un coleg.totul s-a schimbat sin e-am suparat amandoi. iar el mi-a spus suparat ca sa nu mai adresez nimic la persoana lui. si mi-a zis problema e ca eu ma aprind foarte repede si am hotarat sa plecam nici nu ne-am mai salutat. ce se intampla nici eu nu stiu. Voi ce parere aveti?

1 răspuns:
| MiRuNiKaa a răspuns:

Bianca eu te sfatuiesc sa-i dai o sansa baiatului, macar 2 saptamani sa fiti impreuna sa vedeti daca va intelegeti. daca da casa de piatra si copii de beton, iar daca nu merge treci mi eparte nu e singurul baiat.