| anonim_4396 a întrebat:

De ce dau sfaturi bune si nu reusesc sa le aplic? Adica, sunt in clasa a 5a si stiu foarte multe despre fete dar, nu stiu de ce, nu reusesc. Imi place de o fata dar nu pot sa ii scot adevarul din gura. Este o poveste lunga, deci trebuie sa incepem big grin. In clasele 4 - 5[semestrul I ]. Ma intelegeam foarte bine cu ea, adica toata ziua glumeam si radeam si ne tachinam, intr-o zi mi-a spus ca ma place dar eu nu am auzit, tocmai ce se terminasara orele, mie imi spusese colegul de banca, a doua zi am vazut-o ca imi facea ochi dulci, si apoi a venit la mine, desi eu nu vroiam, m-a luat de mana si m-a tras spre ea de parca ar fi vrut sa ma sarute, insa eu nu mi-am dat seama ca ea vroia asta si apoi m-am intors, apoi dupa 2-3 saptamana imi spune daca o plac pe colega ei de banca, desi eu simteam ceva pentru ea, insa nu foarte aprins. Eu am raspuns cu nu, pentru ca si-a pus colega sa ma intrebe, ceea ce m-i s-a parut jenant si m-am suparat pe ea. In urmatoarele zile colega ei de banca nu ma mai baga in seama, eu cred ca s-a rusinat sa mai vorbeasca cu mine sau sa se uite in ochii mei. In fine, dupa ce am terminat primul semestru, am vorbit cu ea pe mess, tocmai ce isi fracturase piciorul, glumeam, barfeam [ asta fac toate fetele, desi eu nu vroiam ] si cand a venit la scoala nu am avut curaj sa vorbesc cu ea, seara, am intrat pe mess si am vazut-o on-line, si am intrebat-o daca e suparata pe mine de nu ma saluta, iar ea mi-a raspus ca astepta ca eu sa o salut, a doua zi la fel. Insa, intr-o seara, mi-am luat-o inima in dinti si eu i-am spus ca eu simt ceva foarte aprins pentru ea si am intrebat-o daca ma place ca prieten, iar ea a iesit. Ce sa fac? Sa ma intorc la colega ei de banca sau la ea? Dau funda. Stiu, este o poveste lunga, insa va rog sa o cititi, eu dau de fiecare data sfaturi insa nu sunt in stare sa le aplic.

Răspuns Câştigător
| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

Ai spus că te colega ei de bancă nu îți place, ce rost are să te duci la ea? De fata asta văd că, chiar îți place, altfel nu mai te complicai atât cerând sfaturi pe TPU, nu? Ascultă-ți inima și nu te da bătut. Succes. tongue

4 răspunsuri:
| lexzor a răspuns:

Da, eu nu am spus ca nu o mai plac, nu o plac la fel de mult, si nu pot sa fac ce doreste inima, nu vreau sa apara complicatii si gelozie.

| lexzor a răspuns:

Haha, am uitat sa rad straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

"sunt in clasa a 5a si stiu foarte multe despre fete"

si cand ai invatat despre fete in timp ce invatati alfabetul in clasa I?

| gabiforstory a răspuns:

Fugi la cea pe care o iubesti mai mult! Sau. pe cea care o placi mai mult! Iti urez mult noroc!