| -TattO- a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat sau mai multe chiar. V-as ruga sa citit tot si sa incercati sa imid ati un sfat, am sa fiu cat pot de scurt.

Am vorbit cu o fata pe mess timp de saptamana si pana la urma cu insistentele unei prietene de-ale ei a zis ca hai sa ne vedem. Eu am mai batut apropouri dar zicea ca nu e in oras, ca e plecata etc. noi timp de 1 saptamana si ceva am vorbit doar pe mess si mesaje!

Ne-am vazut, a fost totu bine, zic eu. Am dat o tura de parc eu si cu prietena ei de clasa apoi am mers spre casa ei. In drum prietena ei a luat-o pe alta parte deci am ramas eu cu ea. Am mers si pana la urma am luat-o de mana. Nu a zis nu sau ceva anume, era de acord din cate am obs. Am fost catusi de vorbaret, nu tacut ca sa traga de mine. Prietena ei ce mai vorbea mai mult decat ea, si am obs ca era pic ciuda cand vorbeam si cu pr ei, cu toate cas prietene bune, ma rog.

Am oprit la o banca si am stat vreo 1 ora acolo de vorba. nu stiu cum a venit vorba ca m-a sarutat pe obraz, apoi am continuat mai mult. Am dus-o acasa si a ramas ca mai vorbim a 2; a zi. Ma sunat pe la 12. am stablit ca dupa sc sa ne vedem in locuul X ca sa mai vorbim. Asta mai mult eu am zis. Asa a fost. Ne-am vazut si am pornit la fel. In drum ne-am mai oprit in locul X si am stat de vorba. La fel, saruturi, atingeri etc. Mai pe scurt parea ca se simte bine, Si eu la fel. Ma saruta pasional ( ma muscat de vreo 2 ori de buza) Imi place tipa oarecum dar parca nu o mai vad genul meu.

Ieri ma trezesc ca nu da nici un semn, nimic. Am lasat-o asa cu toate ca am vazut-o pe mess. Telefon nimic, mesaje nimic. Si aseara ma trezesc ca imi zice ca "da, nimic, lasa " ceva gen.
Eu nu am dat nimic ca eram oarecum sigur ca vrea sa vada daca pot sta fara sa vorbim, si eu am rut sa vad la fel din partea ei. Suntem am2 incapatanati. Si. s a suparat pe mine, de fapt batea apropouri "decat amici" am zis Nu, nu putem fi amici ca ma atragi"

Nu am vrut sa ii dau nimic ca nu am vrut sa par disperat dupa ea, sa nu par gelos (cu toate ca as fi ) etc. Am rezistat, dar cu nervi.

Nu ne-am putut vedea ieri cat nici azi pentru ca are un eveniment cu scoala si trebuie sa se pregateasca. Ma rog.
Am sunat-o aseara i-am explicat, si "sa facut ca intelege" parerea mea. Azi sa comportat frumos, adica a dat mesaj, am vorbit si la telefon putin dar,

Mie mi se pare ca ma cam tine "sa umple timpul" pentru ca ea pare ca vrea mai mult distrata sau nu mai stiu ce. Am observat ca da vina pe mine daca e ceva gen " bine, cum zici tu, bine e alegerea ta" si din astea. adica ca scuza, ma baga pe mine.
Se poarta totusi dragut dar parca e genu " stau cu tine de plictiseala" si incep sa cred asta despre ea, si i-am spus-o a zis ca nu-i asa ( de parca ar recunoaste)

Nu stiu cand o sa ma mai intalnesc cu ea dar, nu vreau sa mai bat eu apropouri gen " da noi cand ne mai vedem?" Probabil ii e indiferent daca nu mai vorbim sau tinem legatura.Am fost un porc si am inceput sa tin la ea, si acum imi este greu. Are 16 ani ea.

Se comporta distant, iti da de inteles ceva si alta data altceva. A zis ca a vrut sa vada daca dau si eu ceva ieri. I-am zis ca eu vreau sa ii dau libertatea ei, sa nu devin gelos sau posesiv.

Nu prea da semne mereu ca ar vrea ceva dar, pare ca se joaca. A bagat o intriga gen " daca ma jucam, te mai sarutam atat? "
Probail nu! dar in lipsa de altu si fiind eu aproape, eu sunt, nu?

Ne mai tachinam amandoi dar ne intelegem uneori, ea prin vorbe e cam gen " in ***, fa cum vrei" apoi daca zic "bine" ma ia ca nu-i frumos, cas rau i altele.

Am incercat sa nu am comport ca un porc cu ea, s a nu ii vorbesc urat pentru ca am zis ca e o fata draguta dar, vad ca e pe dos. Cum sa ma mai comport?

Un sfat de la voi astept.

O zi faina in continuare!

Răspuns Câştigător
| Bababam a răspuns:

Este complicata femeia... Daca tu o vei trata indiferent, iar nu este bine deoarece te poate abandona, numai din orgoliu, pur si simplu. E genul de fata care nu pune sentimentele inaintea orgoliului, mandriei si respectul de sine. Este greu de dat cu parerea, daca vei fi "catelus" te va lua mai de fraier si iar nu e bine, daca o tratezi cu indiferenta te va lasa. Totusi eu tind sa cred ca tine la tine catusi de putin si ca nu esti doar "in lipsa de altceva" dat fiind faptul ca ti-a facut observatie la finalul zilei. Ar fi putut sa te lase asa, in pacea ta si sa nu te mai caute sau sa-ti raspunda distant.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scurteaza istoria mai omule.

| LiveYourLife a răspuns:

Credeam ca nu mai termin de citithee hee

nu stiu cu ce sa incep mai intailaughing

pai daca unul dintre voi nu cedeaza in aceasta prietenie mai bine nu mai ramaneti impreuna ...sunteti ca 2 pietre tari amn2

pai tu cum ai zis ca nu te-a bagat in seama pe mess si nu te-a sunat sau ceva de genul poate asa gandea si ea zicand "pai el de ce nu ma suna ce numai eu sa vorbesc cu el"
crede-ma am mai intalnit asemenea sitiuatii nu la mine din fericire
sitot asa fata respectiva nu suna baiatul ca zicea ca ce el nu poate sa ma sune si baiatul se incapatana ca nu suna fatalaughing
esti baiat de ce faci asa gandeste-te ca pentru fete e mai dificil si daca te-as suna zi de zi sau oricum fff des ar parea o disperata si probabil tu ai lua-o de prosta ca si cum "uite-o si pe asta e moarta dupa mine si pot face din ea ce vreau" bine acum poate nu e asa in cazul tau dar de obicei asa se intampla...
si apropo chiar daca o fata nu e draguta tu ar trebui tot frumos sa vorbesti cu ea

tu cum faci vorbesti frumos cu fetele pe cat de dragute sunt ele?
daca te evita inseamna ca poate nu prea te place sau nu stiu dar asta nu inseamna ca trebuie sa te comporti urat cu ea parca ar fi ultima fata de pe planeta...

comporta-te si tu ca un cavaler...
Bye!

| dulcykaLy a răspuns:

happy cel mai bine e sa vorbesti cu ea si sa o intrebi ce vrea. daca chiar vrea sa fie cu tine.si sa ii spui ca ti se pare ca nu prea iti acorda atentie, si pare ca nu o interesezi. ca cel mai bine ea iti va explica ce simte si ce gandeste. spune-i si tu ce vrei de la ea si ce simti si la fel intreab-o si pe ea. ca sa stii o treaba, daca mai are rost sa continuati. Bafta!

| ZEU93 a răspuns:

Am citit eu tot, fetele in general toate se joaca si aproate toate dau senatia ca stau cu unii baieti de plictiseala dar nu cred ca e cazul si la tine. Incearca sa nu stabilesti tu intalniri sa lasi sa vezi daca o sa actioneze ea intr-un fel big grin Bafta

| -TattO- explică:

La ce mai raspunzi daca nu citesti.
De unde stii de greseli daca nici nu ai citit?
Am scris la obiect!
E un site sa ajuti nu sa critici aiurea
. te-ai bgat degeaba mai pe romaneste.

| ShiFT_7270 a răspuns:

1.Nu cred ca a stat nimeni sa citeasca tot!
2.Eu nu am citit nici jumatate!
3.Cati ani ai? Du-te stai de vorba cu un parinte mai bine, sigur o sa primesti mai multe sfaturi de la ei decat de aici!
4.Multe greseli gramaticale.
5.Cand povestesti ceva da si tu numai ce e esential, nu mai da 7000 de detalii, de zici ca e compunere la romana.

| PsihologulTau a răspuns:

Eu zic...sa ii acorzi putin timp...sa o lasi singura. Apoi poti sa o intrebi frumos.nu ca un badaran, daca mai vrea sa fie cu tine. daca va spune ca da dar mai plictisita gen:da bine cum zici tu, inseamna ca nu-i prea pasa

| TeREe a răspuns:

Parere me daca va intelegeti tot asa dc nu deveniti iubiti si sa ramaneti in continuare

| pufosheniaaa a răspuns:

Pai draga bine ca nu ai zis si cat a durat sarutul si mai stiu eu ce cred ca ar trebui sa discuti deschis cu ea fara nervi si fara stres si sa ajungeti sa va intelegeti sau sa puteti macar sa va salutati pe strada cand va vedeti oricum incearca sfatul meu comunica nu fii indiferent ca noua (fetelor) nu ne place asta

| RusuRadu11 a răspuns:

Te comporti prea frumos cu ea. Daca o mai vezi,nu te duce la ea, vezi ce face si daca nu vine mergi la ea si intrebi daca te place sau nu. Daca spune ca te place spune-i ca si tu o placi, daca nu cauta pe cineva care te place.