| Pelu_5683 a întrebat:

Am si eu niste nelamuriri, am fost cu o fata pana luni, relatia a fost de 1 luna si 1 saptaman, nu e mare branza doar ca fata ma atragea foarte mult si inca ma atrage. i-am vorbit urat cand ne-am intalnit la scoala dintr-un motiv banal, nu vroia sa ma pupe pentru ca era diriginta ei pe coridor, iar eu ca baiat, fiind si foarte orgolios am pupat-o pe obraz si am plecat dar i-am dat un mesaj in maxim 5 minute si i-am spus ca imi pare rau pentru reactia mea. Ei nu i-a picat bine, s-a vazut pe ea si a decis sa ne despartim, o vreau inapoi langa mine. Cum pot sa fac? vreau sa aud si eu parerile voastre

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

Buna!
Pai, in primul rand trebuie sa intelegi ca nu este frumos si este jenant sa te vada un profesor sarutandu-te pe coridorul scolii. Prietena ta ar fi putut avea probleme deoarece diriginta ei ii putea suna parintii.
Te sfatuiesc, ca data viitoare cand te mai intalnesti cu ea sa te gandesti inainte de a spune ceva! ~Nu realizezi ce ai avut pana nu pierzi~
Ea poate accepta sa mai fiti impreuna si astfel poate fi norocul tau, iar daca nu mai doreste este o lectie importanta!

4 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Dar nu e mare lucru ce ai facut,adica totusi ai pupat o si ai plecat, nu ai inceput sa te porti urat cu ea sau alte lucruri
Poate ca ea pur si simplu a gasit un motiv ca sa se desparta de tine pentru ca asta mie chiar mi se pare un motiv
Incearca sa discuti cu ea, daca crezi ca este cazul sa iti mai ceri scuze si sa vezi exact cauza supararii ei pentru ca eu zic ca mai e ceva
Poate nu mai vroia sa fie cu tine si a zis ca hai sa bage motivul asta
Daca te atrage fata nu te lasa si impaca te cu ea :-)

| Dєєค a răspuns:

Parerea mea este ca s-a suparat dintr-un motiv putin stupid:d Adica trebuie sa mai inteleaga ca nu totul e roz intr-o relatie si ca unele lucruri trebuie sa ti le ierte:* Explica-i ca tii la ea si ca nu este un motiv intemeiat ca sa va despartiti:*

| alexgogo a răspuns:

Ai gresit, trebuie sa platesti. Poate ca asa ego-ul tau va mai cobori printre oameni. Mai multa grija pe viitor. Nu cred ca mai ai acum ce face, mai ales ca esti atat de orgolios precum spui.

| elena92_2864 a răspuns:

Parerea mea este sa incerci sa ii explici fata in fata, ca nu ai vrut sa o jignesti si ca nu se va mai repeta.Acum totul depinde si de ea cat de orgolioasa este, dar cel mai bine fi sincer spune-i ce simti pentru ea