| anonim_4396 a întrebat:

Acum vreo 5 ore am fost la prietenul meu acasa, ne-am lasat purtati de val si a vrut sa ma dezvirgineze cu degetul. Nu m-a durut, nu am simtit sa intre, dar acum am observat o sangerare ca la menstruatie pe chilot. Pe loc nu a curs deloc sange. E posibil sa nu mai fiu virgina?

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai mult ca sigur NU mai ești virgină!
Bine ai venit printre rândurile femeilor...
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Posibil sa mai fi inca virgina, fa un control ginecologic pentru a sti sigur

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Cred ca nu mai esti virgina la creier in cazul in care si ai

| MaiBineAnonimDecatCriticat a răspuns:

Vai sunteti sincer de ras si de bataie de joc cred ca la varsta voastra ar trebui sa va jucati cu papusi sau sa folositi prezervative cu gust de danonino

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu este "posibil", este SIGUR că NU mai eşti virgină!

Acea sângerare se datorează faptului că s-a RUPT himenul!

Toate cele bune.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă nu te-a deranjat un deget în scorbura ta soioasa, nu cred că ar trebui să te deranjeze nici gândul că nu mai ești virgină.

| Raiiiisa a răspuns:

Ce inteligenti sunteti amandoi.
"a vrut sa ma dezvirgineze cu degetul".Iar pe tine nu te-a deranjat deloc. Daca tot vrei sa fii dezvirginata, zii sa-si foloseasca dotarile.Sau nu e in stare cu aiahappy

| NickName01 a răspuns:

Chiar şi dacă nu ai avea îndoieli în privinţa căsătoriei cu el, consideră că pentru liniştea şi echilibrul vieţii şi a familiei tale de "mâine", fără să-ţi poţi da seama acum, vei avea nevoie de această "demnitate"şi "onoare" pe care rişti să le pierzi acum"!

Sexualitatea înainte de alcătuirea familiei este o adevărată „cutie a Pandorei". Este vital să nu se atenteze la drepturile şi,, liniştea" Familiei de mai târziu, a ei şi a ta! Distracţia este un viciu dificil de controlat? Dar costul ei nu este nici mai mult nici mai puţin decât... liniştea unor familii! şi sacrificiile uriaşe care se vor raporta la ele...

- La urma urmei, ce se va întâmpla într-o neprevăzută situaţie în care vă despărţiţi? Ce se va întâmpla mai târziu în familie, atunci când mentalitatea "unui spirit de aventură iresponsabil" va fi înlocuită cu raţiunea că relaţiile intime sunt lucruri care transformă psihicul şi impregnează o amprentă de neşters naturii umane. Relaţiile intime creează "link-uri" nedorite, ce se vor resimţi cel mai bine mai târziu, în familie, ca în oglindă de către celălalt partener... toată viaţa! Acest lucru va fi o adevărată "fractură" mai târziu, iar în acest sens statistica divorţurilor nu minte...

Spre deosebire de alte experienţe devenite amintiri, experienţele păcatului (în special când e vorba de o relaţie a trecutului) nu se uită niciodată (...), şi cu cât lovesc mai mult în normele morale, cu atât vor avea un efect mai copleşitor asupra respectului reciproc şi liniştii unei familii!

În mod aparent paradoxal dar logic, aceste experienţe-amintiri devin cu atât mai frustrante (substrat pentru gelozie) odată cu trecerea timpului, rămânând mai târziu întipărite în sufletul "celuilalt" partener (...), aşa cum într-o cameră, posterele ar deveni permanente!

Nu este la voia întâmplării faptul că pentru începerea vieţii intime, Divinitatea a lăsat căsătoria şi nu altceva. Motivul este justificat prin consecinţe şi nu prin capricii...

| NickName01 a răspuns:

- Onoarea soţiei în faţa soţului este lucrul fundamental într-o relatie. Nu există altul mai important pe plan relational!

- Căsătoria este scopul. Căsătoria urmează doar peste câtiva ani. Casatoria înseamnă muncă, căsătoria e dură, căsătoria cere sacrificii, cere integritate. Oare ce i-a făcut pe unii să creadă începând cu anii "80 că sexul e gratis, că nu ar fi mare lucru, că pot să se culce cu cine vor şi... într-o zi să îşi pună o rochie albă sau un costum şi zâna magică a disciplinei va da nişte praf magic peste ei... şi atunci, vor putea să controleze ceea ce nu a încercat niciodată să controleze. Ar merge? Categoric Nu!

- Multe cupluri au experimentat durerea infidelităţii şi a adulterului. Se pot vedea peste tot familii rupte pentru că cineva nu a avut control! Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea. Respectul şi integritatea pe care le arăţi faţă de tine este un indicator foarte bun a ceea ce se poate aştepta mai tarziu...

Persoana cu care te vei căsători merită tot ce ai mai bun – onoarea, demnitatea.

Chiar crezi că el este acea persoană? Te-a cerut cumva în căsătorie? Sau nici nu se gândeşte încă la acest lucru, pentru că încă se mai poate „distra" cu „prospături" naive?

| igrek a răspuns:

O uitat de stulet?

| xXDanXx a răspuns:

Du-te la ginecolog dar mai ia pe cineva cu tine pentru orice eventualitate.

| xallesdx a răspuns:

Daca nu a persistat sa iti curga sange inseamna ca nu mai esti virgina. Daca persista, adica, daca iti curgea intr-una inseamna ca erai pe stop. Poate ata aceea nu s-a rupt pe moment ci doar a fost pe punctul de a se rupe dar am citit undeva ca sunt femei care in aceeasi situatie ca a ta cand ata sta sa se rupa daca fac miscari mai bruste sau fac efort se poate rupe.
Sper ca ti-am fost de ajutor! happy

| xallesdx a răspuns:

Nu vreau sa iti dau un sfat gresit..asa ca luam o alternativa mai simpla :
Vorbeste cu un specialist sau du-te la ginecolog...s-ar putea sa fie o infectie din cauza microbilor si din astea. Nu te speria, nu dau un pronostic de 100 % ca este o infectie.Dar ar fi bine sa vorbesti cu cineva cunoscut in acest domeniu sau cu un ginecolog.
Multa Bafta si sper sa iti treaca!